2017 йил 30 август куни «Universal Sug'urta» Акциядорлик жамияти акциядорларнинг навбатдан ташқари йиғилишини ўтказиш тўғрисида ахборот
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2017 йил 30 август куни соат 12-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
1. Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссиясининг аъзоларининг сони ва шахсий таркибини тасдиқлаш.
3. 2014, 2015 ва 2016 йиллар учун Жамият ижроия органига тўланган ҳақ ва компенсациялар миқдорини тасдиқлаш.
Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2017 йил 24 август.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Внеочередного общего собрания акционеров 30 августа 2017 года в 12-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества.
3. Об одобрении размеров выплаченных исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций за 2014 год, 2015 год и 2016 год.
Дата составления реестра акционеров, имеющих право на участие на внеочередном общем собрании акционеров: 24 августа 2017 года.