2019 йил 31 май куни «Universal Sug'urta» Акциядорлик жамияти акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида ахборот
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2019 йил 31 май куни соат 16-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
3. 2018 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи.
4. 2018 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи.
7. 2018 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг хулосасини эшитиш .
8. 2018 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
9. 2018 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлаш.
11. 2018 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш.
18. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро ва миллий стандартларига мувофиқ Universal Sug'urta АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2019 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида.
19. Талаб қилинмаган дивидендларни даромадга олиш тўғрисида.
Умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида хабар бериш учун – 2019 йил 8 май;
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2019 йил 27 май.

Информация о проведении Годового Общего собрания акционеров 31 мая 2019 года в 16-00 часов
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Годового Общего собрания акционеров 31 мая 2019 года в 16-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2018 году.
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2018 году.
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2018 года.
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2018 года.
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2018 год.
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2018 года.
18. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta», составленной по национальным и международным стандартам бухгалтерского учета, утверждение аудиторской организации на 2019 год и предельного размера оплаты её услуг.
19. О списании в доход дивидендов.
Дата составления реестра акционеров: для оповещения о проведении общего собрания 08 мая 2019 года; имеющих право на участие на годовом общем собрании акционеров: 27 мая 2019 года. Ознакомиться с материалами, подлежащими предоставлению акционерам и представителю государства при подготовке к проведению годового общего собрания акционеров, можно по следующему адресу: город Ташкент, ул. Буюк Ипак Йули 218-220.