«Universal Sug'urta» Акциядорлик жамияти акцияларининг қўшимча 14-чиқарилишини амалга ошмаган деб топиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси, 100077, Тошкент ш. Буюк Ипак Йули 218-220 уйда жойлашган «Universal Sug’urta» АЖ, Ўзбекистон Республикаси Молия Вазирлиги томонидан 2022 йил 11 апрелда P0811-14 –сон билан рўйхатга олинган ҳар бирининг номинал қиймати 0,01 сўм, чиқаришнинг умумий қиймати 10 000 000 000 (ун миллиард) сўм бўлган 1 000 000 000 000 (бир триллиард) дона оддий эгаси ёзилган хужжатсиз акцияларни қўшимча чиқариш жойлаштирилмаганини ва тегишли равишда амалга ошмаганлигини эълон қилади.
Чиқарилишни амалга ошмаган деб топиш тўғрисидаги 2022 йил 21 июндаги 07/46-01-02/052 сонли қарор Ўзбекистон Республикаси Молия Вазирлиги томонидан қабул қилинган.
Ушбу чиқарилишдаги жойлаштирилган қимматли қоғозлар учун маблағларни қайтариш тартиби: ушбу чиқарилишдаги акциялар жойлаштирилмаганлиги сабабли маблағлар қайтарилмайди.

Объявление о признании несостоявшимся дополнительного 14-го выпуска акций Акционерного общества «Universal Sug’urta»
Акционерное общество «Universal Sug’urta» расположенное по адресу: 100077, г. Ташкент, Мирзо Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, объявляет, что дополнительный выпуск простых именных бездокументарных акций, зарегистрированных Министерством Финансов Республики Узбекистан от 11 апреля 2022 года за №P0811-14 в количестве 1 000 000 000 000 (Один триллион) штук, номинальная стоимость одной акции – 0,01 сум на общую сумму 10 000 000 000 (десять миллиардов) сум (т.е. 100% акций) не был размещен в связи, с чем признан несостоявшимся.
Решение о признании выпуска несостоявшимся принято Министерством Финансов Республики Узбекистан от 21 июня 2022 года за номером 07/46-01-02/052.
Порядок возврата средств за размещенные ценные бумаги данного выпуска: в связи с не размещением ни одной акции данного выпуска возврат средств не производится.