«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти, жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2023 йил 29 май куни соат 15-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш.Акциядорларнинг реестрини тузиш санаси:
Умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида хабар бериш учун – 2023 йил 04 май;
Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2023 йил 23 май.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров 29 мая 2023 года в 15-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
1. Об утверждении количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества.Дата составления реестра акционеров:
для оповещения о проведении общего собрания 04 мая 2023 года;
имеющих право на участие на общем собрании акционеров: 23 мая 2023 г.
Ознакомиться с материалами, подлежащими предоставлению акционерам и представителю государства при подготовке к проведению внеочередного общего собрания акционеров, можно по следующему адресу: город Ташкент, ул. Буюк Ипак Йули 218-220 с 10 – 00 часов до 16 – 00 часов, в рабочие дни.