20.02.2015 йилдаги «Universal Sug'urta» АЖ Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишида овоз бериш якунлари.
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2015 йил 20 февраль куни бўлиб ўтган акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш якунлари тўғрисида хабар қилади.
Овоз беришга қўйилган масалалар Ёқлаш Карши Бетарафлар
1 Саноқ комиссиясининг таркибини тасдиқлаш. 80.05%,
760497800000
0.00%,
0
19.95%,
189568200000
2 Жамиятнинг навбатдан ташқари акциядорлар умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 80.05%,
3 «Туронбанк» АТБнинг умумий суммаси 1 132 332 600 (Бир миллиард бир юз уттиз икки миллион уч юз уттиз икки минг олти юз) сум булган 666 078 дона акция пакетини, шундан 300 578 дона оддий акция ва 365 500 дона имтиёзли акцияларини давлат номидан Ўзбекистон Республикаси хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш Давлат қўмитасига беғараз топшириш 80.05%,
4 «Premium Assistance» МЧЖ иштирокчилари умумий йиғилишида ушбу масала кўрилган тақдирда устав фондида Жамиятнинг 28,08% улуши мавжуд бўлган «Premium Assistance» МЧЖга тегишли«Туронбанк» АТБнинг акция пакетини давлатга беғераз топширишга розилиги 80.05%,
5 «FERON LEASING» МЧЖ иштирокчилари умумий йиғилишида ушбу масала кўрилган тақдирда устав фондида Жамиятнинг 7.68% улуши мавжуд бўлган «FERON LEASING» МЧЖга тегишли«Туронбанк» АТБнинг акция пакетини давлатга беғераз топширишга розилиги 80.05%,
1 3 кишидан иборат қуйидаги таркибдаги саноқ комиссияси тасдиқлансин: - Уринбаев Б.Б.
- Чагаева С.Ш.
2 Таклиф қилинган жамиятнинг навбатдан ташқари акциядорлар умумий йиғилишини ўтказиш тартиби тасдиқлансин:
- Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши танафус билан 10.00 дан 13.00 гача ўтказилсин.
3 «Universal Sug’urta» АЖга тегишли «Туронбанк» АТБнинг умумий суммаси 1 132 332 600 (Бир миллиард бир юз уттиз икки миллион уч юз уттиз икки минг олти юз) сум булган 666 078 дона акция пакетини, шундан 300 578 дона оддий акция ва 365 500 дона имтиёзли акцияларини давлат номидан Ўзбекистон Республикаси хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш Давлат қўмитасига беғараз топширилсин.
Жамият ижроия органига Туронбанк» АТБнинг умумий суммаси 1 132 332 600 (Бир миллиард бир юз уттиз икки миллион уч юз уттиз икки минг олти юз) сум булган 666 078 дона акция пакетини, шундан 300 578 дона оддий акция ва 365 500 дона имтиёзли акцияларини давлат номидан Ўзбекистон Республикаси хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш Давлат қўмитаси билан беғараз асосида битим тузиш вазифаси юклатилсин.
4 «Premium Assistance» МЧЖ иштирокчилари умумий йиғилишида «Premium Assistance» МЧЖга тегишли «Туронбанк» АТБнинг акция пакетини давлатга беғараз бегоналаштириш масаласи кўрилган тақдирда Жамият ижроия органига ушбу масала бўйича овоз беришда иштирок этганда «ёқлаб» овоз бериш юклатилсин.
5 «FERON LEASING МЧЖ ЛК иштирокчилари умумий йиғилишида «FERON LEASING МЧЖ ЛК га тегишли «Туронбанк» АТБнинг акция пакетини давлатга беғараз бегоналаштириш масаласи кўрилган тақдирда Жамият ижроия органига ушбу масала бўйича овоз беришда иштирок этганда «ёқлаб» овоз бериш юклатилсин.

Решение акционеров от 20-02-2015 г.
Акционерное общество «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о принятых решениях на Внеочередном общем собрании акционеров общества состоявшегося 20.02.2015 г.
№ п/п Вопрос, поставленный на голосование За Против Воздержался
1 Об утверждении состава Счетной комиссии. 80.05%,
760497800000
0.00%,
0
19.95%,
189568200000
2 Определение порядка проведения внеочередного общего собрания акционеров Общества. 80.05%,
3 О безвозмездной передаче принадлежащих АО «Universal Sug’urta» пакета акций АК «Туронбанк» в количестве 666 078 акций, из них простых акций - 300 578 штук и привилегированных акций– 365 500 штук на общую сумму 1 132 332 600 (Один миллиард сто тридцать два миллиона триста тридцать две тысячи шестьсот) сум в пользу государства, в лице Государственного комитета Республики Узбекистан по приватизации, демонополизации и развитию конкуренции Республики Узбекистан. 80.05%,
4 О согласии на безвозмездную передачу всего пакета акций АК «Туронбанк» в пользу государства, принадлежащих ООО «Premium Assistance», в котором Общество владеет 28,08 % доли, в случае рассмотрения данного вопроса на собрании участников ООО «Premium Assistance». 80.05%,
5 О согласии на безвозмездную передачу всего пакета акций АК «Туронбанк» в пользу государства, принадлежащих ЛК ООО «FERON LEASING», в котором Общество владеет 7,68 % доли, в случае рассмотрения данного вопроса на собрании участников ЛК ООО «FERON LEASING». 80.05%,
№ п/п Принятые решения
1 Утвердить Счетную комиссию в количестве 3-х человек в следующем составе:
- Уринбаев Б.Б.
- Чагаева С.Ш.
2 Утвердить предложенный порядок проведения внеочередного общего собрания акционеров Общества:
- внеочередное общее собрание акционеров Общества провести с перерывом: с 10.00 часов до 13.00 часов.
3 Безвозмездно передать принадлежащий АО «Universal Sug’urta» пакет акций АК «Туронбанк» в количестве 666078 акций, из них простых акций - 300 578 штук и привилегированных акций - 365 500 штук на общую сумму 1 132 332 600 (Один миллиард сто тридцать два миллиона триста тридцать две тысячи шестьсот) сум в пользу государства, в лице Государственного комитета Республики Узбекистан по приватизации, демонополизации и развитию конкуренции Республики Узбекистан.
Поручить Исполнительному органу Общества совершить сделку по безвозмездной передаче в пользу государства акций АК «Туронбанк» в количестве 666078 акций, из них простых акций - 300 578 штук и привилегированных акций– 365 500 штук на общую сумму 1 132 332 600 (Один миллиард сто тридцать два миллиона триста тридцать две тысячи шестьсот) сум, в лице Государственного комитета Республики Узбекистан по приватизации, демонополизации и развитию конкуренции Республики Узбекистан.
4 В случае рассмотрения на собрании участников ООО «Premium Assistance» вопроса об отчуждении всего пакета акций АК «Туронбанк» в пользу государства, принадлежащих ООО «Premium Assistance», поручить Исполнительному органу Общества при участии в голосовании по данному вопросу проголосовать «за».
5 В случае рассмотрения на собрании участников ЛК ООО «FERON LEASING» вопроса об отчуждении всего пакета акций АК «Туронбанк» в пользу государства, принадлежащих ЛК ООО «FERON LEASING», поручить Исполнительному органу Общества при участии в голосовании по данному вопросу проголосовать «за».