02.06.2015 йилдаги «Universal Sug'urta» АЖ Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишида овоз бериш якунлари.
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2015 йил 02 июнь куни бўлиб ўтган акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш якунлари тўғрисида хабар қилади.
Ёқлаш Карши Бетарафлар
1. Саноқ комиссиясининг таркибини тасдиқлаш 100 950066000000 0 0 0 0
2. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш 100 950066000000 0 0 0 0
3. 2014 йилда амалга оширилган ишлар ва 2015 йил учун вазифалар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи 100 950066000000 0 0 0 0
4. 2014 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари ҳамда 2015 йилдаги Жамиятнинг вазифалари ва ривожланишнинг асосий йўналиўлари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи 100 950066000000 0 0 0 0
5. 2014 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг ҳисоботи 100 950066000000 0 0 0 0
6. 2014 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосаси. 100 950066000000 0 0 0 0
7. 2014 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлаш. 100 950066000000 0 0 0 0
8. Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш 100 950066000000 0 0 0 0
9. 2014 йил учун Жамият фойдасини тақсимлаш 100 950066000000 0 0 0 0
11. Жамият Кузатув кенгаши Раиси ва аъзоларига ҳақ ва компенсациялар миқдорини белгилаш. 100 950066000000 0 0 0 0
12. Жамият Тафтиш комиссиясини сайлаш 100 950066000000 0 0 0 0
13. Жамият Тафтиш комиссиясининг аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорини тасдиқлаш 100 950066000000 0 0 0 0
14. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлаш 100 950066000000 0 0 0 0
15. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш. 61,89 587957000000 0 0 0 0
16. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «FERON LEASING» МЖЧ ЛК билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш. 80.05 760497800000 0 0 0 0
17. Жамият уставига ўзгартиш киритиш тўғрисида 100 950066000000 0 0 0 0
18. «Universal Sug’urta» АЖ ижроия органи тўғрисидаги Низомга ўзгартиш киритиш тўғрисида 100 950066000000 0 0 0 0
1. 3 кишидан иборат қуйидаги таркибдаги саноқ комиссияси тасдиқлансин: Хашимов С.А., Пучкова Л.Г., Матякубова З.К.
- Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши танафус билан 17.00 дан 19.30 гача ўтказилсин.
3. 2014 йилда амалга оширилган ишлар ва 2015 йил учун вазифалар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин (Илова №1).
4. 2014 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари ҳамда 2015 йилдаги Жамиятнинг вазифалари ва ривожланишнинг асосий йўналиўлари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи тасдиқлансин. (мазкур баённомага 2-сонли Илова).
5. 2014 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг ҳисоботи маълумот учун қабул қилинсин. (мазкур баённомага 3-сонли Илова).
6. 2014 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан «MARIKON-AUDIT» МЧЖ хулосаси тасдиқлансин. (мазкур баённомага 4-сонли Илова).
7. 2014 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлансин (мазкур баённомага 5-сонли Илова).
8. Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлансин (мазкур баённомага 6-сонли Илова).
9. 2014 йил соф фойдасидан 720 836 816,13 (етти юз йигирма миллион саккиз юз уттиз олти минг саккиз юз ун олти сум 13 тийин) захира фондига йуналтирилсин. 2014 йил якуни бўйича 95 006 600 (Туксон миллион олти минг олти юз) сум миқдоридаги соф фойдани акциядорларга дивиденд тўлаш учун йуналтирилсин. Бир дона оддий эгасининг номи ёзилган хужжатсиз акция учун 1,0% дивиденд миқдори тасдиқлансин. Дивидендлар пул кўринишида акциядорлар банк хисоб варақларига 2015 йил 10 июндан 2015 йил 30 июлга кадар тўлаб берилсин.
10. Куйидаги таркибда 2015 йил 3 июндан 1 йил муддатга Жамият кузатув кенгаши сайлансин: Ташев Азиз Тахирович, Мирджураев Азиз Ринатович, Ма Елена Семеновна.
11. Кузатув кенгаши аъзоларига қуйидагича хак белгилансин: Кузатув кенгаши раисига ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 3 баравари миқдорида, аъзоларига -ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 2 баравари миқдорида.
12. Куйидаги таркибда 2015 йил 3 июндан 1 йил муддатга Жамият Тафтиш комиссияси сайлансин: Янгаев Рамиль Камилович – Тафтиш комиссияси раиси; Сулейманходжаева Фируза Ахроловна - Тафтиш комиссияси аъзоси; Кадиров Абдулазиз Абдулхаевич - Тафтиш комиссияси аъзоси.
13. Тафтиш комиссияси аъзоларига қуйидагича хак белгилансин: Кузатув кенгаши раисига ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 2 баравари миқдорида, аъзоларига -ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 1 баравари миқдорида.
14. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлансин(мазкур баённомага 7-сонли Илова).
15. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимлар маъқуллансин.
16. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «FERON LEASING» МЖЧ ЛК билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллансин.
17. Мазкур баённомага 8-сонли Иловага мувофиқ, Жамият уставига Жамият ижроия органини тайинлаш тартиби билан боғлиқ ўзгартиш тасдиқлансин. Юқоридаги узгартишларни давлат рўйхатидан ўтказиш вазифаси Жамият бош директори Махкамов Н.С.га юклатилсин.
18. Мазкур баённомага 9-сонли Иловага мувофиқ, «Universal Sug’urta»АЖ ижроия органи тўғрисидаги низомга узгартиш тасдиқлансин.
Кандидатлар туғрисида маълумот Овозлар сони
1 Ташев Азиз Тахирович «Туронбанк» АТБ Ғазначилик ва қимматли қоғозлар департаменти директори 0 0 1 655 031 600 000

Решения принятые на годовом общем собрании акционеров от 02-06-2015
Акционерное общество «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о принятых решениях на Годовом общем собрании акционеров общества состоявшегося 02.06.2015 г.
1. Утверждение состава Счетной комиссии. 100 950066000000 0 0 0 0
2. Определение порядка проведения годового общего собрания акционеров Общества. 100 950066000000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2014 году и задачах на 2015 год. 100 950066000000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2014 году, о задачах и основных направлениях развития Общества в 2015 году. 100 950066000000 0 0 0 0
5. Отчет Ревизионной комиссии по итогам 2014 года. 100 950066000000 0 0 0 0
6. Утверждение заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2014 года. 100 950066000000 0 0 0 0
7. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2014 год. 100 950066000000 0 0 0 0
8. Утверждение счета прибылей и убытков Общества. 100 950066000000 0 0 0 0
9. Распределение прибыли Общества за 2014 г. 100 950066000000 0 0 0 0
11. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета. 100 950066000000 0 0 0 0
12. Избрание Ревизионной комиссии Общества. 100 950066000000 0 0 0 0
13. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций. 100 950066000000 0 0 0 0
14. Утверждение организационной структуры Общества. 100 950066000000 0 0 0 0
15. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров. 61,89 587957000000 0 0 0 0
16. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров. 80.05 760497800000 0 0 0 0
17. О внесении изменений в Устав Общества. 100 950066000000 0 0 0 0
18. О внесении изменений в Положение об Исполнительном органе АО «Universal Sug’urta». 100 950066000000 0 0 0 0
1. Утвердить Счетную комиссию в количестве 3-х человек в следующем составе: Хашимов С.А., Пучкова Л.Г., Матякубова З.К.
2. Утвердить предложенный порядок проведения годового общего собрания акционеров Общества:
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2014 году и задачи на 2015 год. (Приложение №1).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2014 году, о задачах и основных направлениях развития Общества в 2015 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
5. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2014 года. (Приложение №3 к настоящему Протоколу).
6. Утвердить заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2014 года. (Приложение №4 к настоящему Протоколу).
7. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2014 год (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
8. Утвердить счет прибылей и убытков Общества за 2014 год. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
9. Направить в резервный фонд 720 836 816,13 (Семьсот двадцать миллионов восемьсот тридцать шесть тысяч восемьсот шестнадцать сум и 13 тийин) от чистой прибыли 2014 года. Направить на выплату дивидендов акционерам по итогам работы за 2014 год чистую прибыль в размере 95 006 600 (Девяносто пять миллионов шесть тысяч шестьсот) сум. Размер дивиденда утвердить в размере 1,0% на одну простую именную бездокументарную акцию. Дивиденды выплатить в денежной форме на расчетный счет акционеров, в период с 10 июня 2015 г. по 30 июля 2015 года.
10. Избрать Наблюдательный совет Общества с 03 июня 2015 года сроком на 1 год в нижеследующем количественном и персональном составе: Ташев Азиз Тахирович, Мирджураев Азиз Ринатович, Ма Елена Семеновна.
11. Установить вознаграждения членам Наблюдательного совета: Председателю Наблюдательного совета – в размере трех минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно; членам Наблюдательного совета – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
12. Избрать с 03 июня 2015 года сроком на один год Ревизионную комиссию Общества в следующем составе: Янгаев Рамиль Камилович - Председатель Ревизионной комиссии; Сулейманходжаева Фируза Ахроловна - Член Ревизионной комиссии; Кадиров Абдулазиз Абдулхаевич - Член Ревизионной комиссии.
13. Установить вознаграждения членам Ревизионной комиссии: Председателю Ревизионной комиссии – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно; членам Ревизионной комиссии – в размере одного минимального размера заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
14. Утвердить организационную структуру общества (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
15. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества АК «Туронбанк». которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
16. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
17. Утвердить изменения в Устав Общества, связанные с порядком назначения исполнительного органа Общества, согласно Приложению № 8 к настоящему Протоколу. Поручить Генеральному директору Махкамову Н.С. в установленном порядке осуществить государственную регистрацию вышеуказанных изменений.
18. Утвердить изменения в Положение об Исполнительном органе АО «Universal Sug’urta», согласно Приложению №9 к настоящему Протоколу.
1 Ташев Азиз Тахирович Директор Департамента Казначейства и ценных бумаг АК «Туронбанк» 0 0 1 655 031 600 000