Умумий йиғилиш ўтказиш санаси: 16.03.2018
1. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг саноқ комиссиясининг аъзолари миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг регламентини тасдиқлаш 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
3. Жамият кузатув кенгашининг 2017 йилда бажарилган ишлар буйича ҳисоботи 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
4. Жамият Бош директорининг 2017 йилда Жамият Бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
5. Жамиятнинг кузатув кенгашининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
6. Жамият Бош директорининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
7. Тафтиш комиссиясининг 2017 йил якунлари бўйича хулосасини эшитиш 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
8. 2017 йил якунлари бўйича учун Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисида аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
9. 2017 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
10. Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
11. 2017 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
12. 2018 йилдан 2022 йилгача бўлган ўрта муддатли жамиятнинг ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
13. 2018 йилдан 2027 йилгача бўлган узоқ муддатли Жамиятнинг ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
14. Жамият кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
15. Жамият кузатув кенгашининг раиси ва аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорларини белгилаш. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
16. Жамият тафтиш комиссиясининг аъзоларини сайлаш. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
17. Жамиятнинг тафтиш комиссияси аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг миқдорлари тасдиқлаш. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
18. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш тўғрисида. 100 640 321 600 000 0 0 0 0
19. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси ЛК «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш тўғрисида. 100 812 862 400 000 0 0 0 0
- Тюлябаева К.Ф.
- Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш: соат 11.00 дан 13.30 гача.
3. 2017 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 1-илова).
4. Жамият Бош директорининг 2017 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 2-илова).
7. Тафтиш комиссиясининг 2017 йил якунлари бўйича ҳисоботини маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 5-илова).
8. «EKOAUDIT» МЧЖнинг 2017 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги хулосаси маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 6-илова).
9. 2017 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин (Мазкур Баённомага 7-илова).
10. 2017 йил учун Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш (Мазкур Баённомага 8-илова).
11. Жамиятнинг 2017 йилдаги соф фойдасининг 348 433 876.50 (уч юз қирқ саккиз миллион тўрт юз ўттиз уч минг саккиз юз етмиш олти сўм ва 50 тийин) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. Соф фойдадан 1.500.679.200 (бир миллиард беш юз миллион олти юз етмиш тўққиз минг икки юз) сўм миқдорида 2017 йил учун иш якуни бўйича акциядорларга дивидендлар тўлашга йўналтирилсин. Дивиденд миқдори бир дона оддий эгаси ёзилган хужжатсиз акция учун 12% миқдорида тасдиқлансин. Дивидендлар 2018 йил 26 мартдан 2018 йил 15 майгача бўлган даврда акциядорларнинг хисобварағига пул шаклида тўлансин.
12. Жамиятнинг 2018 йилдан 2022 йилгача бўлган ўрта муддатли ривожланиш стратегияси тасдиқлансин (мазкур Баённоманинг 9-иловасига мувофиқ).
13. Жамиятнинг 2018 йилдан 2027 йилгача бўлган узоқ муддатли ривожланиш стратегияси тасдиқлансин (мазкур Баённоманинг 10-иловасига мувофиқ).
14. Кузатув Кенгаши аъзоларини сайлаш тўғрисидаги масала акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишига, яъни 2018 йил 02 июнга қадар Кузатув Кенгашининг амалдаги таркиби ваколати тугагунига қадар қолдирилсин.
15. Кузатув Кенгаши аъзоларига ҳақ ва компенсацияларни белгилаш масаласи 2018 йил 02 июнга қадар ўтказиладиган акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишига қолдирилсин.
16. Тафтиш комиссияси аъзоларини сайлаш тўғрисидаги масала акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишига, яъни 2018 йил 02 июнга қадар Тафтиш комиссиясининг амалдаги таркиби ваколати тугагунига қадар қолдирилсин.
17. Тафтиш комиссияси аъзоларига ҳақ ва компенсацияларни белгилаш масаласи 2018 йил 02 июнга қадар ўтказиладиган акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишига қолдирилсин.
18. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимлар маъқуллансин.
19. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси ЛК «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимлар маъқуллансин.

Дата проведения общего собрания: 16.03.2018 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии годового общего собрания акционеров общества. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения годового общего собрания акционеров общества. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2017 году. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2017 году 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2017 года. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2017 года 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2017 год. 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
10. Утверждение счета прибылей и убытков Общества 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2017 года 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
12. Утверждение стратегии развития общества на среднесрочный период с 2018 г. по 2022 г 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
13. Утверждение стратегии развития общества на долгосрочный период с 2018 г. по 2027 г 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
14. Избрание членов Наблюдательного совета Общества 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
15. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
16. Избрание Ревизионной комиссии Общества 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
17. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций 100 1 002 430 600 000 0 0 0 0
18. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 640 321 600 000 0 0 0 0
19. Об одобрении сделок с аффилированным лицом ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров. 100 812 862 400 000 0 0 0 0
- Тюлябаева К.Ф.
- годовое общее собрание акционеров Общества провести с перерывом: с 11.00 часов до 13.30 часов.
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2017 году. (Приложение №1 к настоящему протоколу).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2017 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
7. Принять к сведению заключение Ревизионной комиссии по итогам 2017 года. (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
8. Принять к сведению заключение ООО «EKOAUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2017 года. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
9. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2017 год (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
10. Утвердить счет прибылей и убытков Общества за 2017 год. (Приложение №8 к настоящему Протоколу).
11. Направить в резервный фонд 348 433 876,50 (Триста сорок восемь миллионов четыреста тридцать три тысячи восемьсот семьдесят шесть сум и 50 тийин) сум от чистой прибыли 2017 года.
Направить на выплату дивидендов акционерам по итогам работы за 2017 год 1 500 679 200 (Один миллиард пятьсот миллионов шестьсот семьдесят девять тысяч двести) сум от чистой прибыли.
Размер дивиденда утвердить в размере 12% на одну простую именную бездокументарную акцию.
Дивиденды выплатить в денежной форме на расчетный счет акционеров, в период с 26 марта 2018 г. по 15 мая 2018 года.
12. Утвердить стратегию развития общества на среднесрочный период с 2018 г. по 2022 г., согласно Приложению №9 к настоящему Протоколу.
13. Утвердить стратегию развития общества на долгосрочный период с 2018 г. по 2027 г., согласно Приложению №10 к настоящему Протоколу.
14. Отложить вопрос по избранию членов Наблюдательного совета на внеочередное общее собрание акционеров, т.е до истечения срока 2.06.2018 года, полномочий действующего состава Наблюдательного Совета.
15. Отложить вопрос об установлении вознаграждений и компенсаций членам Наблюдательного совета на внеочередное общее собрание акционеров, проводимое в срок до 2 июня 2018 года.
16. Отложить вопрос по избранию членов Ревизионной комиссии на внеочередное общее собрание акционеров, т.е до истечения срока 2.06.2018 года, полномочий действующего состава Ревизионной Комиссии.
17. Отложить вопрос об установлении вознаграждений и компенсаций членам Ревизионной комиссии на внеочередное общее собрание акционеров, проводимое в срок до 2 июня 2018 года.
18. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
19. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.