«Universal Sug’rta» АЖ акционерларининг 2021 йил 4 июндаги йиллик умумий йиғилишида қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш натижалари
1. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг саноқ комиссиясининг аъзолари миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг регламентини тасдиқлаш 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
3. Жамият кузатув кенгашининг 2020 йилда бажарилган ишлар буйича ҳисоботи 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
4. Жамият Бош директорининг 2020 йилда Жамият Бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
5. Жамиятнинг кузатув кенгашининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
6. Жамият Бош директорининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
7. Тафтиш комиссиясининг 2020 йил якунлари бўйича хулосасини эшитиш 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
8. 2020 йил якунлари бўйича учун Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисида аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
9. 2020 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш 87,20 1 291 197 950 000 12,80 189 568 200 000 0 0
10. Жамиятнинг 2020 йилдаги молиявий-хўжалик фаолияти якунлари буйича фойда ва зарарлар тақсимлаш 62,74 929 088 950 000 37,26 551 677 200 000 0 0
11. Жамият кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш: - - - - - -
11.1. Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
11.2. Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
11.3. Файзиев Фирдавсин Фарходович (Fayziyev Firdavsin Farxodovich) 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
11.4. Камилов Миррахим Мухсидович (Kamilov Mirraxim Muxsidovich) 0 0 0 0 0 0
11.5. Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 0 0 0 0 0 0
11.6. Атамухамедова Умида Файзуллаевна (Atamuxamedova Umida Fayzullayevna) 0 0 0 0 0 0
12. Жамият кузатув кенгашининг раиси ва аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорларини белгилаш 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
13. Жамият тафтиш комиссиясининг аъзоларини сайлаш:
Джалалов Бекзод Тухтамурадович;
Назирова Зухра Эргашовна;
Шарипов Шахриёр Олимжон угли
100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
14. Жамиятнинг тафтиш комиссияси аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг миқдорлари тасдиқлаш 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
15. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ Universal Sug'urta АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2021 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
16. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг кўп миқдорларини белгилаш тўғрисида 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
- Ибрагимова Л.Х.
- Саламова Д.Н.
- Ойдинов А.Э.
3. 2020 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 1-илова).
4. Жамият Бош директорининг 2020 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 2-илова).
7. Тафтиш комиссиясининг 2020 йил якунлари бўйича ҳисоботини маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Протоколга 5-илова).
8. "МАРИКОН-AUDIT" МЧЖнинг 2020 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги хулосаси маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 6-илова).
9. 2020 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин (Мазкур Баённомага 7-илова).
10. Жамиятнинг 2020 йилдаги соф фойдасининг 81.193.565 (саксон бир миллион бир юз тўқсон уч минг беш юз олтмиш беш) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. 2020 йил якуни бўйича соф фойдани тақсимланмаган ҳолда қолдирилсин, акциялар бўйича дивидендлар тўланмасин.
11. Жамият Кузатув Кенгаши 2021 йил 04 июндан 1 йил муддатга ёки кейинги Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар, агар кейинроқ ўтказилса, қуйидаги миқдорий ва шахсий таркибда сайлансин: Ирчаева Шаропат Мухсидовна; Ма Елена Семеновна; Файзиев Фирдавсин Фарходович
12. Кузатув Кенгаши аъзоларига: Кузатув Кенгаши раисига – ҳар ойда 600,000 (олти юз минг) сўм миқдорида; Кузатув Кенгаши аъзоларига ҳар ойда 400,000 (тўрт юз минг) сўм миқдорида ҳақ тўлаш белгилансин.
13. 2021 йил 04 июндан 1 йил муддатга ёки кейинги Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар, агар кейинроқ ўтказилса, Жамиятнинг тафтиш комиссияси қуйидаги таркибда сайлансин: Назирова Зухра Эргашовна, Джалалов Бекзод Тухтамурадович, Сулейманходжаева Фируза Ахроловна.
14. Тафтиш комиссияси аъзоларига: тафтиш комиссияси раисига - ҳар ойда қарор қабул қилинган санада Ўзбекистон Республикасида ўрнатилган базавий ҳисоблаш миқдорининг 2 баравари миқдорида; тафтиш комиссияси аъзоларига- ҳар ойда қарор қабул қилинган санада Ўзбекистон Республикасида ўрнатилган базавий ҳисоблаш миқдорининг 1 баравари миқдорида ҳақ белгилансин.
15. 2021 йил учун халқаро стандартларга мувофиқ Жамиятнинг молиявий ҳисоботлари аудиторлик текширувидан ўтказилсин. 2021 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текширувни халқаро стандартларга мувофиқ ўтказиш учун "МARIKON AUDIT" МЧЖ аудиторлик ташкилотини белгилансин. Унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдори 18 700 000 (ўн саккиз миллион етти юз минг) сўм миқдорида белгилансин. Жамият ижроия органига 2021 йил учун аудит текшируви ўтказиш учун «МARIKON AUDIT» МЧЖ билан шартнома тузиш топширилсин.
16. Жамият ижроия органига ҳар ойда Ўзбекистон Республикасида белгиланган базавий ҳисоблаш миқдорининг 200 (икки юз) бараваригача миқдорда тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг кўп миқдори белгилансин.

Решения принятые на годовом общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» 04.06.2021 г.
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает об итогах голосования и решениях принятых на Годовом Общем собрании акционеров 04 июня 2021 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии годового общего собрания акционеров общества 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения годового общего собрания акционеров общества 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2020 году 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2020 году 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2020 года 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2020 года 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2020 год 87,20 1 291 197 950 000 12,80 189 568 200 000 0 0
10. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2020 года 62,74 929 088 950 000 37,26 551 677 200 000 0 0
11. Избрание членов Наблюдательного совета Общества - - - - - -
11.1. Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
11.2. Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
11.3. Файзиев Фирдавсин Фарходович (Fayziyev Firdavsin Farxodovich) 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
11.4. Камилов Миррахим Мухсидович (Kamilov Mirraxim Muxsidovich) 0 0 0 0 0 0
11.5. Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 0 0 0 0 0 0
11.6. Атамухамедова Умида Файзуллаевна (Atamuxamedova Umida Fayzullayevna) 0 0 0 0 0 0
12. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
13. Избрание Ревизионной комиссии Общества: Джалалов Бекзод Тухтамурадович; Назирова Зухра Эргашовна; Сулейманходжаева Фируза Ахроловна; Шарипов Шахриёр Олимжон угли 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
14. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
15. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета, утверждение аудиторской организации на 2021 год и предель ного размера оплаты её услуг 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
16. Об установлении предельных размеров выплачиваемых исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций 100 1 480 766 150 000 0 0 0 0
1. Утвердить Счетную комиссию в количестве 3 (трех) человек в следующем составе: - Ибрагимова Л.Х.
- Саламова Д.Н.
- Ойдинов А.Э.
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2020году. (Приложение №1 к настоящему протоколу).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2020 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
7. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2020 года. (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
8. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2020 года. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
9. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2020 год (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
10. Направить в резервный фонд 81 193 565 (Восемьдесят один миллион сто девяносто три тысячи пятьсот шестьдесят пять) сум от чистой прибыли 2020 года.
Чистую прибыль по итогам 2020 года оставить нераспределенной, дивиденды по акциям не выплачивать.
11. Избрать Наблюдательный совет Общества с 04 июня 2021 года сроком на 1 год либо до следующего годового общего собрания акционеров, если будет проведено позже в нижеследующем количественном и персональном составе:
Ирчаева Шаропат Мухсидовна; Ма Елена Семеновна; Файзиев Фирдавсин Фарходович
12. Установить вознаграждения членам Наблюдательного совета:
Председателю Наблюдательного совета – в размере 600 000 (Шестьсот тысяч) сум ежемесячно; членам Наблюдательного совета в размере 400 000 (Четыреста тысяч) сум ежемесячно.
13. Избрать с 04 июня 2021 года сроком на один год либо до следующего годового общего собрания акционеров, если будет проведено позже Ревизионную комиссию Общества в следующем составе:
Назирова Зухра Эргашовна
Джалалов Бекзод Тухтамурадович
Сулейманходжаева Фируза Ахроловна
14. Установить вознаграждения членам Ревизионной комиссии:
Председателю Ревизионной комиссии - ежемесячно в размере 2 кратной базовой расчетной величины, установленной в Республике Узбекистан на дату принятия решения;
членам Ревизионной комиссии - ежемесячно в размере 1 кратной базовой расчетной величины, установленной в Республике Узбекистан на дату принятия решения.
15. Провести аудиторскую проверку финансовой отчетности Общества по международным стандартам за 2021 г.
Определить аудиторскую организацию ООО «MARIKON AUDIT» для проведения проверки финансово-хозяйственной деятельности Общества за 2021 год по международным стандартам в сумме 18 700 000 (Восемнадцать миллионов семьсот тысяч) сум.
Исполнительному органу Общества поручить заключить с ООО «MARIKON AUDIT» договор на проведение аудиторской проверки за 2021 год.
16. Установить предельный размер выплачиваемых исполнительному органу Общества вознаграждений и компенсаций в размере до 200 (двухсот) кратной базовой расчетной величины, установленной в Республике Узбекистан ежемесячно.