Умумий йиғилишни ўтказиш санаси: 24.06.2022 й.
1. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш. 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
2. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
3. 2021 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
4. 2021 йилда Жамият бизнес-режасини ижроси натижалари тўғрисида Жамият бош директорининг ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 - - - -
5. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Кузатув кегашининг ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 - - - -
6. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Бош директорининг ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 - - - -
7. 2021 йил якунлари бўйича Тафтиш комиссиясининг хулосасини эшитиш 100 1 480 766 000 000 - - - -
8. 2021 йил якунлари бўйича МҲХС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 1 480 766 000 000 - - - -
9. 2021 йил якунлари бўйича БХМС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 1 480 766 000 000 - - - -
10. 2021 йил учун йиллик ҳисобот тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000 - - - -
11. 2021 йил учун МҲХС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000 - - - -
12. 2021 йил учун БХМС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000 - - - -
13. 2021 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш 75,55 1 118 657 000 000 24,45 362 109 000 000
14. Тафтиш комиссияси фаолиятини тўхтатиш 100 1 480 766 000 000
15. «Universal Sug’urta» АЖ уставига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш ва унинг янги таҳрирда тасдиқлаш тўғрисида 75,55 1 118 657 000 000 24,45 362 109 000 000
16. «Universal Sug’urta» АЖ Тафтиш комиссияси тўғрисидаги Низомни бекор қилиш тўғрисида 100 1 480 766 000 000
17. «Universal Sug’urta» АЖ “Акциядорларнинг умумий йиғилиши тўғрисида” ги Низомни янги таҳрирда тасдиқлаш. 100 1 480 766 000 000
18. «Universal Sug’urta» АЖ “Кузатув кенгаши тўғрисида”ги Низомни янги таҳрирда тасдиқлаш. 100 1 480 766 000 000
19. «Universal Sug’urta» АЖ “Ижроия органи (Бош директори) тўғрисида”ги Низомни янги таҳрирда тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000
20. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш.
21. Жамият Кузатув кенгаши Раиси ва аъзоларига ҳақ ва компенсациялар миқдорини белгилаш. 100 1 480 766 000 000
22. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ UNIVERSAL SUG’URTA АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2022 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида. 100 1 480 766 000 000
23. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг кўп миқдорларини белгилаш тўғрисида 75,55 1 118 657 000 000 24,45 362 109 000 000
24. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлаш. 100 1 480 766 000 000
3. 2021 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин.
4. Жамият Бош директорининг 2021 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин.
7. Тафтиш комиссиясининг 2021 йил якунлари бўйича ҳисоботини маълумотучун қабул қилинсин.
8. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2021 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги МҲХС буйича хулосаси маълумот учун қабул қилинсин.
9. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2021 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги БХМС буйича хулосаси маълумот учун қабул қилинсин.
10. 2021 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи тасдиқлансин.
11. 2021 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи МҲХС буйича тасдиқлансин.
12. 2021 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи БХМС буйича тасдиқлансин.
13. Жамиятнинг 2021 йилдаги соф фойдасининг 98 409 723,59 сўм (Туксон саккиз миллион турт юз туккиз минг етти юз йигирма уч сўм ва 59 тийин) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. 2021 йил якуни бўйича соф фойдани тақсимланмаган ҳолда қолдирилсин, акциялар бўйича дивидендлар тўланмасин.
14. «Universal Sug’urta» AJнинг тафтиш комиссияси фаолияти тугатилсин.
15. Жамиятнинг устави янги тахрирда тасдиқлансин. Жамият бош директори Н.С. Махкамовга «Universal Sug’urta» AJнинг янги таҳрирда уставини давлат рўйхатидан ўтказиш топширилсин.
16. «Universal Sug’urta» AJ тафтиш комиссияси тўғрисидаги Низом бекор қилинсин.
17. ««Universal Sug’urta» AJ Акциядорларининг умумий йиғилиши тўғрисидаги Низом» янги таҳрирда тасдиқлансин.
18. ««Universal Sug’urta» AJ Кузатув кенгаши тўғрисидаги Низом» янги таҳрирда тасдиқлансин.
19. ««Universal Sug’urta» AJ Ижроия органи тўғрисидаги Низом» янги таҳрирда тасдиқлансин.
20. Жамият Кузатув Кенгаши 2022 йил 24 июндан 3 йил муддатга қуйидаги миқдорий ва шахсий таркибда сайлансин: Рахимова Рано Валерьевна (Raximova Rano Valerevna); Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich); Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna.
21. Кузатув Кенгаши аъзоларига: Кузатув Кенгаши раисига – ҳар ойда 600 000 (олти юз минг) сўм миқдорида; Кузатув Кенгаши аъзоларига ҳар ойда 400 000 (тўрт юз минг) сўм миқдорида ҳақ тўлаш белгилансин.
22. 2022 йил учун халқаро стандартларга мувофиқ Жамиятнинг молиявий ҳисоботлари аудиторлик текширувидан ўтказилсин. 2022 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текширувни халқаро стандартларга мувофиқ ўтказиш учун "МARIKON AUDIT" МЧЖ аудиторлик ташкилоти 35 000 000 (ўттиз беш миллион) сўм миқдорида белгилансин. Жамият ижроия органига 2022 йил учун аудит текшируви ўтказиш учун «МARIKON AUDIT» МЧЖ билан шартнома тузиш топширилсин.
23. Жамият ижроия органига уни ўзгартириш тўғрисида қарор қабул қилингунга қадар ҳар ойда Ўзбекистон Республикасида белгиланган базавий ҳисоблаш микдори суммасининг 200 (икки юз) бараваригача миқдорида тўланадиган ҳақ ва компенсациянинг энг кўп миқдори, шунингдек Ўзбекистон Республикасида белгиланган базавий ҳисоблаш микдори суммасининг 2000 (икки минг) бараваригача бўлган миқдорда бир марталик ҳақ ва компенсациялар белгилансин.
24. Ташкилий тузилмаси тасдиқлансин.
1. Ма Елена Семеновна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 6 806 363,63 04.06.2021-24.06.2022 й. 11.10.2021 йилдаги 2 сонли АУЙ баённомаси 09.06.2021 йилдаги 1 сонли АУЙ баённомаси
2. Ирчаева Шаропат Мухсидовна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 1 118 181,82 04.06.2021-31.07.2021 й. 09.06.2021 йилдаги 1 сонли АУЙ баённомаси
3. Файзиев Фирдавсин Фарходович Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 5 072 727,28 04.06.2021-24.06.2022 й. 11.10.2021 йилдаги 2 сонли АУЙ баённомаси 09.06.2021 йилдаги 1 сонли АУЙ баённомаси
4. Назирова Зухра Эргашовна Тафтиш комиссияси аъзоси ҳақ 3 377 045,45 04.06.2021-24.06.2022 й 09.06.2021 йилдаги 1 сонли АУЙ баённомаси
5. Джалалов Бекзод Тухтамурадович Тафтиш комиссияси аъзоси ҳақ 3 377 045,45 04.06.2021-24.06.2022 й 09.06.2021 йилдаги 1 сонли АУЙ баённомаси
6. Сулейманходжаева Фируза Ахроловна Тафтиш комиссияси аъзоси ҳақ 6 304 090,91 04.06.2021-24.06.2022 й 09.06.2021 йилдаги 1 сонли АУЙ баённомаси
7. Махкамов Нодир Султанович Бош директор ҳақ ва компенсация 354 409 806,63 04.06.2021-24.06.2022 й 01.06.2021 йилдаги 9 сонли КК баённомаси
8. Рахимова Раноо Валерьевна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 3 467 272,73 07.10.2021-24.06.2022 й 11.10.2021 йилдаги 2 сонли АУЙ баённомаси

Дата проведения общего собрания: 24.06.2022
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии общего собрания акционеров общества 100 1 480 766 000 000
2. Утверждение регламента проведения общего собрания акционеров общества 100 1 480 766 000 000
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2021 году 100 1 480 766 000 000
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2021 году 100 1 480 766 000 000
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 480 766 000 000
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 480 766 000 000
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2021 года 100 1 480 766 000 000
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2021 года 100 1 480 766 000 000
9. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по НСБУ по итогам 2021 года 100 1 480 766 000 000
10. Утверждение годового отчета за 2021 год 100 1 480 766 000 000
11. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по МСФО за 2021 год 100 1 480 766 000 000
12. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2021 год 100 1 480 766 000 000
13. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2021 годад 75,55 1 118 657 000 000 24,45 362 109 000 000
14. О прекращении деятельности ревизионной комиссии 100 1 480 766 000 000
15. О внесении изменений и дополнений в устав АО «Universal Sug’urta» и утверждение его в новой редакции 75,55 1 118 657 000 000 24,45 362 109 000 000
16. Об отмене Положения о ревизионной комиссии АО «Universal Sug’urta» 100 1 480 766 000 000
17. Утверждение в новой редакции Положения об общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» 100 1 480 766 000 000
18. Утверждение в новой редакции Положения о Наблюдательном совете АО «Universal Sug’urta» 100 1 480 766 000 000
19. Утверждение в новой редакции Положения об исполнительном органе (о генеральном директоре) АО «Universal Sug’urta» 100 1 480 766 000 000
20. Избрание членов Наблюдательного совета Общества
21. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета 100 1 480 766 000 000
22. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета. Об утверждении аудиторской организации на 2022 год и предельного размера оплаты её услуг. 100 1 480 766 000 000
23. Об установлении предельных размеров выплачиваемых исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций 75,55 1 118 657 000 000 24,45 362 109 000 000
24. Об утверждении организационной структуры Общества 100 1 480 766 000 000
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2021 году.
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2021 году.
6. Утвердить отчет Генерального директора общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества.
7. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2021 года.
8. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2021 года.
9. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по НСБУ по итогам 2021 года.
10. Утвердить годовой отчет за 2021 год.
11. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по МСФО за 2021 год.
12. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2021 год.
13. Направить в резервный фонд 98 409 723,59 (Девяносто восемь миллионов четыреста девять тысяч семьсот двадцать три) сум 59 тийин от чистой прибыли 2021 года. Чистую прибыль по итогам 2021 года оставить нераспределенной, дивиденды по акциям не выплачивать.
14. Прекратить деятельность Ревизионной комиссии АО «Universal Sug’urta».
15. Утвердить Устав Общества в новой редакции. Генеральному директору Общества Махкамову Н.С. поручить осуществить государственную регистрацию устава АО «Universal Sug’urta» в новой редакции.
16. Отменить Положение о Ревизионной комиссии АО «Universal Sug’urta».
17. Утвердить «Положение об общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta»» в новой редакции.
18. Утвердить «Положение о Наблюдательном совете АО «Universal Sug’urta»» в новой редакции.
19. Утвердить «Положение об исполнительном органе АО «Universal Sug’urta»» в новой редакции.
20. Избрать Наблюдательный совет Общества с 24 июня 2022 года сроком на 3 года в нижеследующем количественном и персональном составе: Рахимова Рано Валерьевна (Raximova Rano Valerevna); Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich); Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna)
21. Установить вознаграждения членам Наблюдательного совета:
членам Наблюдательного совета в размере 400 000 (Четыреста тысяч) сум каждому ежемесячно.
22. Провести аудиторскую проверку финансовой отчетности Общества по международным стандартам за 2022 г. Определить аудиторскую организацию ООО «MARIKON AUDIT» для проведения проверки финансово-хозяйственной деятельности Общества за 2022 год по международным стандартам в сумме 35 000 000 (Тридцать пять миллионов) сум. Исполнительному органу Общества поручить заключить с ООО «MARIKON AUDIT» договор на проведение аудиторской проверки за 2022 год.
23. Установить предельный размер выплачиваемых исполнительному органу Общества вознаграждений и компенсаций в размере до 200 (двухсот) кратной базовой расчетной величины, установленной в Республике Узбекистан ежемесячно, а также единовременных вознаграждений и компенсаций в размере до 2000 (две тысячи) кратной базовой расчетной величины, установленной в Республике Узбекистан на срок до принятия решения об его изменении.
24. Утвердить организационную структуру.
1. Ма Елена Семеновна Член Наблюдательного совета вознаграждение 6 806 363,63 04.06.2021-24.06.2022 Протокол ОСА №2 от 11.10.2021 г. Протокол ОСА №1 от 09.06.2021 г.
2. Ирчаева Шаропат Мухсидовна Член Наблюдательного совета вознаграждение 1 118 181,82 04.06.2021-31.07.2021 Протокол ОСА №1 от 09.06.2021 г.
3. Файзиев Фирдавсин Фарходович Член Наблюдательного совета вознаграждение 5 072 727,28 04.06.2021-24.06.2022 Протокол ОСА №2 от 11.10.2021 г. Протокол ОСА №1 от 09.06.2021 г.
4. Назирова Зухра Эргашовна Член Ревизионной комиссии вознаграждение 3 377 045,45 04.06.2021-24.06.2022 Протокол ОСА №1 от 09.06.2021 г.
5. Джалалов Бекзод Тухтамурадович Член Ревизионной комиссии вознаграждение 3 377 045,45 04.06.2021-24.06.2022 Протокол ОСА №1 от 09.06.2021 г.
6. Сулейманходжаева Фируза Ахроловна Член Ревизионной комиссии вознаграждение 6 304 090,91 04.06.2021-24.06.2022 Протокол ОСА №1 от 09.06.2021 г.
7. Махкамов Нодир Султанович Генеральный директор вознаграждение и компенсации 354 409 806,63 04.06.2021-24.06.2022 Протокол НС №9 от 01.06.2021 г.
8. Рахимова Раноо Валерьевна Член Наблюдательного совета вознаграждение 3 467 272,73 07.10.2021-24.06.2022 Протокол ОСА №2 от 11.10.2021 г.