«Universal Sug’urta» AJнинг навбатдан ташкари акциядорлар умумий йигилиши томонидан 29 май 2023 йилда қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш якунлари
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш. 100 2 249 309 146 575 0 0 0 0
2. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 100 2 249 309 146 575 0 0 0 0
3. Жамият томонидан ўз акцияларини олиш 83,90 1 887 200 146 575 0 0 16,10 362 109 000 000
- Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш: соат 15.00 дан 16.00 гача.
3. Жамиятга Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигидан «Universal Sug’urta» АЖнинг 362 109 000 000 дона Жамият устав фондидаги 14,48 % миқдоридаги ўз акцияларини сотиб олишга рухсат берилсин.

Итоги голосования и решения принятые на внеочередном общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» 29 мая 2023 г.
1. Об утверждении количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества 100 2 249 309 146 575 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров общества 100 2 249 309 146 575 0 0 0 0
3. О приобретении собственных акций Обществом 83,90 1 887 200 146 575 0 0 16,10 362 109 000 000
3. Разрешить Обществу приобрести собственные акции АО «Universal Sug’urta» в количестве 362 109 000 000 штук, в размере 14,48 % от уставного фонда АО «Universal Sug’urta» у акционера Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан.