Умумий йиғилишни ўтказиш санаси: 15.03.2024 й.
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 1 887 200 146 575
2. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 100 1 887 200 146 575
3. Жамиятнинг суғурта соҳасидаги фаолиятини тугатиш 100 1 887 200 146 575
4. Суғурта фаолиятини амалга ошириш учун берилган лицензиянинг амал қилишини бекор қилиш (топшириш) 100 1 887 200 146 575
5. Жамиятнинг янги таҳрирдаги уставини тасдиқлаш 100 1 887 200 146 575
6. 2024-2026 йиллар учун Жамиятнинг ўрта муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш 100 1 887 200 146 575
7. 2024-2031 йиллар учун Жамиятнинг узоқ муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш 100 1 887 200 146 575
8. Йирик битим тузиш. 89,96 1 697 631 946 575 10,04 189 568 200 000
3. Жамиятнинг суғурта соҳасидаги фаолияти тугатилсин.
4. Жамият ижро органига Ўзбекистон Республикаси қонунчилигида ўрнатилган тартибда суғурта фаолиятини амалга ошириш учун берилган лицензиянинг амал қилишини бекор қилиш (топшириш) тўғрисида аризани тақдим қилиш вазифаси юклатилсин.
5. Жамиятнинг янги таҳрирдаги устави тасдиқлансин. (Акциядорларнинг умумий йиғилиши баённомасига 1-сонли Илова) Жамият ижро органига "Universal Sug'urta" Ajнинг янги таҳрирдаги уставини давлат рўйхатидан ўтказиш вазифаси юклатилсин.
6. 2024-2026 йиллар учун Жамиятнинг ўрта муддатли ривожланиш стратегияси тасдиқлансин.
7. 2024-2031 йиллар учун Жамиятнинг узоқ муддатли ривожланиш стратегияси тасдиқлансин.
8. «Renesans Mikromoliya Tashkiloti»МЧЖ билан умумий қиймати 20 000 000 000 сўмгача бўлган қарз шартномалари (бир нечта бир-бири билан боғлиқ битимлар) тузилсин.

Дата проведения общего собрания: 15.03.2024 г.
1. Об утверждении количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 1 887 200 146 575
2. Об утверждении регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 1 887 200 146 575
3. О прекращении Обществом деятельности в сфере страхования. 100 1 887 200 146 575
4. Об аннулировании (сдачи) лицензии на осуществление страховой деятельности. 100 1 887 200 146 575
5. Об утверждении устава в новой редакции. 100 1 887 200 146 575
6. Об утверждении стратегии развития общества на среднесрочный период с 2024 г. по 2026 г. 100 1 887 200 146 575
7. Об утверждение стратегии развития общества на долгосрочный период с 2024 г. по 2031 г. 100 1 887 200 146 575
8. О заключении крупной сделки. 89,96 1 697 631 946 575 10,04 189 568 200 000
3. Прекратить Обществу деятельность в сфере страхования.
4. Поручить исполнительному органу Общества подать заявление об аннулировании (сдачи) лицензии на осуществление страховой деятельности, в установленном законодательством Республики Узбекистан порядке.
5. Утвердить Устав Общества в новой редакции (Приложение №1 к настоящему протоколу общего собрания акционеров). Исполнительному органу Общества поручить осуществить государственную регистрацию устава АО «Universal Sug’urta» в новой редакции.
6. Утвердить стратегию развития общества на среднесрочный период с 2024 г. по 2026 г.
7. Утвердить стратегию развития общества на долгосрочный период с 2024 г. по 2031 г.
8. Заключить с ООО «Renesans Mikromoliya Tashkiloti» договора займов (несколько взаимосвязанных сделок) в общей сумме до 20 000 000 000 сум.