1. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
2. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
3. 2023 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
4. 2023 йилда Жамият бизнес-режасини ижроси натижалари тўғрисида Жамият бош директорининг ҳисоботи. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
5. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Кузатув кегашининг ҳисоботи. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
6. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Бош директорининг ҳисоботи. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
7. 2023 йил якунлари бўйича МҲХС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
8. 2023 йил учун йиллик ҳисобот тасдиқлаш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
9. 2023 йил учун МҲХС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
10. 2023 йил учун БХМС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
11. 2023 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
12. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ UNIVERSAL SUG’URTA АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2024 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
13. Жамиятнинг ташкилий тузилмасини тасдиқлаш. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
кун тартибидаги масала бўйича чиқишлар 7 минутгача; маълумотнома билан чииқшлар 5 минутгача;
- 20 дақиқагача овозларни ҳисоблаш учун техник танаффус
3. 2023 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин.
4. Жамият Бош директори в.б.нинг 2023 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин.
7. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2023 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги МҲХС буйича хулосаси маълумот учун қабул қилинсин.
8. 2023 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи тасдиқлансин.
9. 2023 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи МҲХС буйича тасдиқлансин.
10. 2023 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи БХМС буйича тасдиқлансин.
11. Жамиятнинг 2023 йилдаги соф фойдасининг 77 521 473,06 (етмиш етти миллион беш юз йигирма бир минг тўрт юз етмиш уч сўм 06 тийин) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. 2023 йил якуни бўйича соф фойдани тақсимланмаган ҳолда қолдирилсин, акциялар бўйича дивидендлар тўланмасин.
12. 2024 йил учун халқаро стандартларга мувофиқ Жамиятнинг молиявий ҳисоботлари аудиторлик текширувидан ўтказилсин. 2024 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текширувни халқаро стандартларга мувофиқ ўтказиш учун "МARIKON AUDIT" МЧЖ аудиторлик ташкилоти 40 250 000 (кирк миллион икки юз эллик минг) сўм миқдорида белгилансин. Жамият ижроия органига 2024 йил учун аудит текшируви ўтказиш учун «МARIKON AUDIT» МЧЖ билан шартнома тузиш топширилсин.

Итоги голосования и решения, принятые на годовом общем собрании акционеров
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает об итогах голосования и решениях принятых на годовом общем собрании акционеров 07 июня 2024 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии общего собрания акционеров общества 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения общего собрания акционеров общества 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2023 году 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2023 году 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
7. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2023 года 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
8. Утверждение годового отчета за 2023 год 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
9. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по МСФО за 2023 год. 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
10. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2023 год 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2023 года 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
12. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета. Об утверждении аудиторской организации на 2024 год и предельного размера оплаты её услуг 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
13. Об утверждении организационной структуры общества 100 1 697 632 197 011 0 0 0 0
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2023 году.
4. Утвердить отчет И.О. генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2023 году
7. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2023 года.
8. Утвердить годовой отчет за 2023 год.
9. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по МСФО за 2023 год.
10. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2023 год.
11. Направить в резервный фонд 77 521 473,06 (Семьдесят семь миллионов пятьсот двадцать одна тысяча четыреста семьдесят три) сум и 0,6 тийин от чистой прибыли 2023 года. Чистую прибыль по итогам 2023 года оставить нераспределенной, дивиденды по акциям не выплачивать.
12. Провести аудиторскую проверку финансовой отчетности Общества по международным стандартам за 2024 г. Определить аудиторскую организацию ООО «MARIKON AUDIT» для проведения проверки финансово-хозяйственной деятельности Общества за 2024 год по международным стандартам в сумме 40 250 000 (Сорок миллионов двести пятьдесят тысяч) сум. Исполнительному органу Общества поручить заключить с ООО «MARIKON AUDIT» договор на проведение аудиторской проверки за 2024 год.