2018 йил 16 март куни «Universal Sug'urta» Акциядорлик жамияти акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида ахборот
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2018 йил 16 март куни соат 11-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
3. 2017 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи.
4. 2017 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи.
7. 2017 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг хулосасини эшитиш .
8. 2017 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
9. 2017 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлаш.
11. 2017 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш.
12. 2018-2022 йиллар учун Жамиятнинг ўрта муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш.
13. 2018-2027 йиллар учун Жамиятнинг узоқ муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш.
18. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш.
19. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «FERON LEASING» МЖЧ ЛК билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш.
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2018 йил 12 март.

Сообщение о проведении годового общего собрания акционеров
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Годового Общего собрания акционеров 16 марта 2018 года в 11-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2017 году.
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2017 году.
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2017 года.
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2017 года.
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2017 год.
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2017 года.
12. Утверждение стратегии развития общества на среднесрочный период с 2018 г. по 2022 г.
13. Утверждение стратегии развития общества на долгосрочный период с 2018 г. по 2027 г.
18. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
19. Об одобрении сделок с аффилированным лицом ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
Дата составления реестра акционеров, имеющих право на участие на годовом общем собрании акционеров: 12 марта 2018 года.