«Universal Sug’urta» АЖ акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида ахборот
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2022 йил 24 июнь куни соат 16-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади.
Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
3. 2021 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи.
4. 2021 йилда Жамият бизнес-режасини ижроси натижалари тўғрисида Жамият бош директорининг ҳисоботи.
7. 2021 йил якунлари бўйича Тафтиш комиссиясининг хулосасини эшитиш.
8. 2021 йил якунлари бўйича МҲХС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
9. 2021 йил якунлари бўйича БХМС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
10. 2021 йил учун йиллик ҳисобот тасдиқлаш.
11. 2021 йил учун МҲХС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш.
12. 2021 йил учун БХМС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш.
13. 2021 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш.
14.Тафтиш комиссияси фаолиятини тўхтатиш;
15. «Universal Sug’urta» АЖ уставига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш ва унинг янги таҳрирда тасдиқлаш тўғрисида.
16. «Universal Sug’urta» АЖ Тафтиш комиссияси тўғрисидаги Низомни бекор қилиш тўғрисида
17. «Universal Sug’urta» АЖ «Акциядорларнинг умумий йиғилиши тўғрисида» ги Низомни янги таҳрирда тасдиқлаш.
18. «Universal Sug’urta» АЖ «Кузатув кенгаши тўғрисида»ги Низомни янги таҳрирда тасдиқлаш.
19. «Universal Sug’urta» АЖ «Ижроия органи (Бош директори) тўғрисида»ги Низомни янги таҳрирда тасдиқлаш.
20. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш.
21. Жамият Кузатув кенгаши Раиси ва аъзоларига ҳақ ва компенсациялар миқдорини белгилаш.
22. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ Universal Sug'urta АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2022 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида.
23. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг кўп миқдорларини белгилаш тўғрисида
24. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлаш.
Умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида хабар бериш учун – 2022 йил 27 май;
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2022 йил 20 июнь.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Годового общего собрания акционеров 24 июня 2022 года в 16-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2021 году.
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2021 году.
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2021 года.
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2021 года.
9. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по НСБУ по итогам 2021 года.
10. Утверждение годового отчета за 2021 год.
11. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по МСФО за 2021 год.
12. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2021 год.
13. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2021 года.
14. О прекращении деятельности ревизионной комиссии.
15. О внесении изменений и дополнений в устав АО «Universal Sug’urta» и утверждение его в новой редакции.
16. Об отмене Положения о ревизионной комиссии АО «Universal Sug’urta».
17. Утверждение в новой редакции Положения об общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» .
18. Утверждение в новой редакции Положения о Наблюдательном совете АО «Universal Sug’urta» .
19. Утверждение в новой редакции Положения об исполнительном органе (о генеральном директоре) АО «Universal Sug’urta».
20. Избрание членов Наблюдательного совета Общества.
21. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета.
22. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета. Об утверждении аудиторской организации на 2022 год и предельного размера оплаты её услуг.
23. Об установлении предельных размеров выплачиваемых исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций.