2020 йил 19 июн куни «Universal Sug'urta» Акциядорлик жамияти акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида ахборот
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2020 йил 19 июнь куни соат 16-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
3. 2019 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи.
4. 2019 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи.
7. 2019 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг хулосасини эшитиш .
8. 2019 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
9. 2019 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлаш.
11. 2019 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш.
17. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро ва миллий стандартларига мувофиқ Universal Sug'urta АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2020 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида
18. Жамият эълон қилинган акциялар сонини камайтириш тўғрисида.
19. Жамият уставини янги таҳрирда тасдиқлаш.
20. Дебитор қарздорликни ҳисобдан чиқаришни маъқуллаш.
Умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида хабар бериш учун – 2020 йил 26 май;
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2020 йил 15 июнь.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Годового Общего собрания акционеров 19 июня 2020 года в 16-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2019 году.
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2019 году.
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2019 года.
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2019 года.
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2019 год. 10. Утверждение счета прибылей и убытков Общества.
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2019 года.
17. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta», составленной по национальным и международным стандартам бухгалтерского учета, утверждение аудиторской организации на 2020 год и предельного размера оплаты её услуг.