«Universal Sug’urta» АЖ 2019 йил 28 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси капитал бозорини ривожлантириш агентлиги томонидан ҳар бирининг номинал қиймати 0,01 сўм, чиқаришнинг умумий қиймати 4 500 000 000 сўм бўлган 450 000 000 000 дона оддий эгаси ёзилган хужжатсиз акцияларни P0811-12 –сонли Universal Sug’urta» АЖ қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарори рўйхатга олингани тўғрисида хабар беради.
Қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорга мувофиқ, «Universal Sug’urta» АЖ акциядорлари – оддий акциялар эгалари ўзларига тегишли оддий акциялар сонига мутаносиб равишда мазкур чиқарилишдаги оддий акцияларни сотиб олиш бўйича имтиёзли ҳуқуққа эгадирлар.
2019 йил 25 ноябрь холатига шаклллантирилган акциядорлари реестрида қайд этилган «Universal Sug’urta» АЖ акциядорлари – оддий акциялар эгалари қўшимча чиқарилишдаги акцияларини сотиб олиш бўйича имтиёзли ҳуқуққа эгадирлар.
Имтиёзли ҳуқуқнинг амал қилиш муддати ушбу билдириш эълон қилинган пайтдан эътиборан ўн кун.
«Universal Sug’urta» АЖ Кузатув кенгашининг 2019 йил 30 декабрдаги қарорига мувофиқ хар бир акция учун жойлаштириш нархи 0,01 сўм миқдорида белгиланди.
2019 йил 28 декабрда Ўзбекистон Республикаси капитал бозорини ривожлантириш агентлиги томонидан рўйхатга олинган P0811-12 –сонли қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарори матни билан «Universal Sug’urta» АЖнинг корпоратив веб-сайтида (www.uns.uz) ва «Universal Sug’urta» АЖнинг нинг Ўзбекистон Республикаси Тошкент ш. Буюк Ипак Йули 218-220 уйда (электрон почта info@uns.uz ) жойлашган бош офисида танишишингиз мумкин.
Сизни қизиқтирган барча саволлар билан «Universal Sug’urta» АЖнинг бош офисига мурожаат қилишингиз мумкин. Телефон: 71 266-90-16, факс: 71266-90-17

АО «Universal Sug’urta» уведомляет Вас о том, что «28» декабря 2019 года, Агентством по развитию рынка капитала Республики Узбекистан зарегистрировано Решение о дополнительном выпуске акций АО «Universal Sug’urta» № P0811-12 в количестве 450 000 000 000 штук простых именных бездокументарных акций, номинальной стоимостью 0,01 сум каждая, общей суммой выпуска 4 500 000 000 сум.
В соответствии с Решением о дополнительном выпуске акций, акционеры АО «Universal Sug’urta», владельцы простых акций, имеют преимущественное право приобретения простых акций данного выпуска пропорционально количеству принадлежащих им простых акций. Преимущественное право приобретения акций дополнительного выпуска имеют акционеры – владельцы простых акций АО «Universal Sug’urta», зафиксированные в реестре акционеров, сформированном по состоянию на «25» ноября 2019 года.
Срок действия преимущественного права составляет 10 дней с даты публикации настоящего уведомления.
В соответствии с решением Наблюдательного совета АО «Universal Sug’urta» от «30» декабря 2019 года цена размещения акций определена в размере 0,01 сум за одну акцию.
Акционер, имеющий преимущественное право, вправе полностью или частично осуществить свое преимущественное право путем направления в АО «Universal Sug’urta» заявления в письменной форме о приобретении акций, содержащего имя (наименование) и место жительства (место нахождения) акционера, количества приобретаемых им акций, и документа об оплате. Такое заявление должно быть подано в АО «Universal Sug’urta» в течение срока действия преимущественного права.
Уступка преимущественного права не допускается.
После окончания срока преимущественного права, акции размещаются по закрытой подписке среди акционеров АО «Universal Sug’urta».
С текстом Решения о дополнительном выпуске акций, зарегистрированного Агентством по развитию рынка капитала Республики Узбекистан от «28» декабря 2019 года № P0811-12 вы можете ознакомиться на корпоративном веб-сайте АО «Universal Sug’urta» (www.uns.uz) и в головном офисе АО «Universal Sug’urta» по адресу: Республика Узбекистан, г. Ташкент, Мирзо- Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, электронная почта: info@uns.uz. По всем интересующим Вас вопросам можете обратиться в головной офис АО «Universal Sug’urta» контактные телефоны: 71 266-90-16 факс: 71266-90-17;