«Universal Sug’urta» aksiyadorlik jamiyati устав фондини камайтириш ва фирма номини ўзгартириш тўғрисида Хабарнома
Ушбу билан 2025 йил 27 июнь кунидаги акциядорлар умумий йиғилишининг қарорига мувофиқ, «Universal Sug’urta» AJ Goodwill Capital» AJ га қайта номланди. Ўзбекистон Республикасининг “Акциядорлик жамиятлари ва акциядорларнинг ҳуқуқларини ҳимоя қилиш тўғрисида”ги Қонунининг 20-моддасига мувофиқ Сизга қуйидагиларни маълум қиламиз. «Goodwill Capital» AJ (“Universal Sug’urta”) AJ акциядорлари умумий йиғилишининг 2025 йил 27 июндаги қарорига асосан, умумий номинал қиймати 10 979 795 641,82 сўм бўлган 1 097 979 564 182 дона эгасининг номи ёзилган ҳужжатсиз оддий акцияларни бекор қилиш йўли билан “«Goodwill Capital» AJ (“Universal Sug’urta”) AJ устав фонди 19 448 888 000 (ўн тўққиз миллиард тўрт юз қирқ саккиз миллион саккиз юз саксон саккиз минг) сўм миқдоридан 8 509 092 358,18 (саккиз миллиард беш юз тўққиз миллион тўқсон икки минг уч юз эллик саккиз сўм 18 тийин) сўм миқдоргача камайтирилди.
Жамият кредиторлари жамиятнинг устав фонди камайтирилганлигидан хабар топган санадан эътиборан ўттиз кундан кечиктирмай жамиятдан ўз мажбуриятларини муддатидан олдин бажаришини ва устав фонди камайтирилиши билан боғлиқ зарарларнинг ўрнини қоплашини талаб қилишга ҳақли.

Уведомление об уменьшении уставного фонда акционерного общества «Universal Sug’urta» и изменении фирменного наименования
Настоящим сообщаем о том, что АО «Universal Sug’urta» переименовано на АО «Goodwill Capital» по решению Общего собрания акционеров от 27 июня 2025 года. В соответствии со статьёй 20 Закона Республики Узбекистан «Об акционерных обществах и защите прав акционеров», уведомляем Вас, что на основании решения Общего собрания акционеров АО «Goodwill Capital» (АО «Universal Sug’urta») от 27 июня 2025 года уставный фонд АО «Goodwill Capital» (АО «Universal Sug’urta») уменьшен с 19 448 888 000 (Девятнадцать миллиардов четыреста сорок восемь миллионов восемьсот восемьдесят восемь тысяч) сум до 8 509 092 358,18 (Восемь миллиардов пятьсот девять миллионов девяносто две тысячи триста пятьдесят восемь) сум и 18 тийин путем аннулирования 1 097 979 564 182 штук простых именных бездокументарных акций общей номинальной стоимостью 10 979 795 641,82 сум.
Кредиторы общества вправе не позднее тридцати дней с даты, когда им стало известно об уменьшении уставного фонда общества, потребовать от общества досрочного исполнения его обязательств и возмещения убытков, связанных с уменьшением уставного фонда.