Биржа тикерининг номи:* -
Умумий йиғилиш ўтказилган жой: Ўзбекистон Республикаси, Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220
Умумий йиғилиш кворуми: 80,05%
1. Утверждение Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши саноқ комиссияси аъзоларининг сони ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 760 497 800 000 0 0 0 0
2. Жамиятнинг йиллик акциядорлар умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
3. 2015 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
4. 2015 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи 100 760 497 800 000 0 0 0 0
5. 2016-2017 йиллар учун Жамиятнинг ўрта муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
6. 2016-2020 йиллар учун Жамиятнинг узоқ муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
7. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Кузатув кегашининг ҳисоботи. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
8. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Бош директорининг ҳисоботи. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
9. 2015 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг ҳисоботи. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
10. 2015 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосаси 100 760 497 800 000 0 0 0 0
11. 2015 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
12. Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
13. 2015 йил учун Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
14. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш. 0 0 0 0 0 0
15. Жамият Кузатув кенгаши Раиси ва аъзоларига ҳақ ва компенсациялар миқдорини белгилаш. 100 587957000000 0 0 0 0
16. Жамият Тафтиш комиссиясини сайлаш. 100 760497800000 0 0 0 0
17. Жамият Тафтиш комиссиясининг аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
18. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
19. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш. акционеров 100 398 388 800 000 0 0 0 0
20. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «FERON LEASING» МЖЧ ЛК билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
1. 3 кишидан иборат қуйидаги таркибдаги саноқ комиссияси тасдиқлансин: Арифходжаев М.Р. , Пучкова Л.Г., Матякубова З.К.
- Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши танафус билан 17.00 дан 19.30 гача ўтказилсин.
3. 2015 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин(мазкур баённомага 1-сонли илова).
4. 2015 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи тасдиқлансин. (мазкур баённомага 2-сонли илова).
5. Мазкур баённомага 3-сонли иловга мувофиқ, 2016-2017 йиллар учун Жамиятнинг ўрта муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлансин.
6. Мазкур баённомага 4-сонли иловга мувофиқ, 2016-2020 йиллар учун Жамиятнинг узоқ муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлансин.
7. Ушбу масала кўрмасдан қолдирилсин.
8. Ушбу масала кўрмасдан қолдирилсин.
9. 2015 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг ҳисоботи маълумот учун қабул қилинсин. (мазкур баённомага 5-сонли илова).
10. 2015 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг хулосаси маълумот учун қабул қилинсин (мазкур баённомага 6-сонли илова).
11. 2015 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлансин. (мазкур баённомага 7-сонли илова).
12. 2015 йил учун Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлансин. (мазкур баённомага 8-сонли илова у).
13. Мавжуд эмаслиги сабабли соф фойда тақсимланмасин.
14. 2016 йил 3 июндан 1 йил муддатга Жамият кузатув кенгаши қуйидаги таркибда сайлансин:
Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich
15. Кузатув кенгаши аъзоларига қуйидагича хак белгилансин:
Кузатув кенгаши раисига ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 3 баравари миқдорида, аъзоларига -ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 2 баравари миқдорида.
16. 2016 йил 3 июндан 1 йил муддатга Жамият Тафтиш комиссияси қуйидаги таркибда сайлансин:
Зуфарова Наргиза Тохировна;
17. Тафтиш комиссияси аъзоларига қуйидагича хак белгилансин:
Кузатув кенгаши раисига ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 2 баравари миқдорида, аъзоларига -ойига УзР худудида урнатилган ЭКИХнинг 1 баравари миқдорида.
18. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлансин(мазкур баённомага 9-сонли Илова).
19. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимлар маъқуллансин.
20. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «FERON LEASING» МЖЧ ЛК билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллансин.
Ф.И.Ш Иш жойи Тегишли акциялар
1 Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) «Orient Capital Managemen» МЧЖ Бош бухгалтери 0 0 760497800000
2 Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) ООО «Solo Trust» Бош директори 0 0 760497800000
3 Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich) АТМ «Sanita Pharma» МЧЖ ХК директори 0 0 760497800000
4 Музаффаров Зафархужа Алишерович (Muzaffarov Zafarxuja Alisherovich) ООО «ORIENT SECURITIES»Назоратчиси 0 - 0
5 Ташев Азиз Тахирович (Tashev Aziz Taxirovich) «Туронбанк» АТБ Республика аппарати Ғазначилик ва қимматли қоғозлар департаменти директори 0 - 0
Уставга киритилаётган ўзгартириш ва (ёки) қўшимчаларнинг матни** йуқ
**) Агар акциядорларнинг умумий йиғилиши томонидан имтиёзли акциялар эгалари - акциядорларнинг ҳуқуқларига ўзгартиришлар киритиш, акциядорлик жамиятининг устав капиталини кўпайтириш билан боғлиқ жамиятнинг уставига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисидаги масалаларни ҳал қилиш бўйича ваколатларни кузатув кенгашига бериш, эълон қилинган акциялар тўғрисидаги қоидаларни киритиш ёки уларга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш, битта акциядорга тегишли бўлган акциялар сонига ҳамда уларнинг номинал қийматининг суммасига, шунингдек битта акциядорга берилган максимал овозлар сонига чеклашни белгилаш билан боғлиқ бўлган акциядорлик жамияти уставига ўзгартириш ва (ёки) қўшимчалар киритиш тўғрисида қарор қабул қилинган бўлса уставга киритилаётган ўзгартириш ва (ёки) қўшимчаларнинг матни бириктирилади.
***) Акциядорлик жамиятининг ижроия органи, кузатув кенгаши ва тафтиш комиссияси аъзолари фойдасига ҳақ ва (ёки) компенсациялар ҳисобланган ҳолларда кўрсатилади.
Муҳим факт юз берган вақт бўлиб, эмитент олий бошқарув органининг баённомаси тузилган сана ҳисобланади.

Дата проведения общего собрания: 27 мая 2016 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии годового общего собрания акционеров общества. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения годового общего собрания акционеров общества. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2015 году. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2015 году. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
5. Утверждение стратегии развития общества на среднесрочный период с 2016 г. по 2017 г. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
6. Утверждение стратегии развития общества на долгосрочный период с 2016 г. по 2020 г. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
7. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
8. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
9. Отчет Ревизионной комиссии по итогам 2015 года 100 760 497 800 000 0 0 0 0
10. Заключение аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2015 года 100 760 497 800 000 0 0 0 0
11. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2015 год 100 760 497 800 000 0 0 0 0
12. Утверждение счета прибылей и убытков Общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
13. Распределение прибыли и убытков Общества за 2015 г. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
14. Избрание членов Наблюдательного совета Общества 0 0 0 0 0 0
15. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета 100 587957000000 0 0 0 0
16. Избрание Ревизионной комиссии Общества 100 760497800000 0 0 0 0
17. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций 100 760 497 800 000 0 0 0 0
18. Утверждение организационной структуры Общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
19. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 398 388 800 000 0 0 0 0
20. Об одобрении сделок с аффилированным лицом ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 760 497 800 000 0 0 0 0
1. Утвердить Счетную комиссию в количестве 3-х человек в следующем составе: Арифходжаев М.Р. , Пучкова Л.Г., Матякубова З.К.
- доклады по вопросу повестки дня до 10 минут (вместе с ответами на вопросы);
- выступления по вопросу повестки дня до 7 минут; выступление со справкой не более 5 минут;
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2015 году. (Приложение №1 к настоящему протоколу).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2015 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
5. Утвердить стратегию развития общества на среднесрочный период с 2016 г. по 2017 г., согласно Приложению №3 к настоящему Протоколу.
6. Утвердить стратегию развития общества на долгосрочный период с 2016 г. по 2020 г., согласно Приложению №4 к настоящему Протоколу.
7. Оставить данный вопрос без рассмотрения.
8. Оставить данный вопрос без рассмотрения.
9. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2015 года. (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
10. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2015 года. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
11. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2015 год (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
12. Утвердить счет прибылей и убытков Общества за 2015 год. (Приложение №8 к настоящему Протоколу).
13. Прибыль не распределять из-за ее отсутствия.
14. Избрать Наблюдательный совет Общества с 03 июня 2016 года сроком на 1 год в нижеследующем количественном и персональном составе:
Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich
15. Установить вознаграждения членам Наблюдательного совета:
Председателю Наблюдательного совета – в размере трех минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно;
членам Наблюдательного совета – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
16. Избрать с 03 июня 2016 года сроком на один год Ревизионную комиссию Общества в следующем составе:
Зуфарова Наргиза Тохировна;
Сулейманходжаева Фируза Ахроловна;
Джалалов Бекзод Тухтамурадович.
17. Установить вознаграждения членам Ревизионной комиссии:
Председателю Ревизионной комиссии – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно;
членам Ревизионной комиссии – в размере одного минимального размера заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
18. Утвердить организационную структуру общества (Приложение №9 к настоящему Протоколу).
19. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
20. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
Ф.И.О. место работы принадлежащие им акции
1 Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) Главный бухгалтер ООО «Orient Capital Management» 0 0 760497800000
2 Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) Генеральный директор ООО «Solo Trust» 0 0 760497800000
3 Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich) Директор ИП ООО АТМ «Sanita Pharma» 0 0 760497800000
4 Музаффаров Зафархужа Алишерович (Muzaffarov Zafarxuja Alisherovich) Контролер ООО «ORIENT SECURITIES» 0 - 0
5 Ташев Азиз Тахирович (Tashev Aziz Taxirovich) Директор Департамента казначейства и ценных бумаг Республиканского аппарата АК «Туронбанк» 0 - 0
Текст вносимых изменений и (или) дополнений в устав** нет
**) Прикрепляется текст вносимых изменений и (или) дополнений, в случае если общим собранием акционеров принято решение о внесении изменений и (или) дополнений в устав, касающихся изменения прав акционеров - владельцев привилегированных акций, передачи полномочий наблюдательному совету по решению вопросов о внесении изменений и дополнений в устав общества, связанных с увеличением уставного капитала общества, о внесении положений об объявленных акциях или их изменении и дополнении, об установлении ограничения количества акций, принадлежащих одному акционеру, и их суммарной номинальной стоимости, а также максимального числа голосов, предоставляемых одному акционеру.