«Universal Sug’rta» АЖ акционерларининг 2016 йил 9 декабрдаги навбатдан ташқари умумий йиғилишида қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш натижалари
1. Саноқ комиссиясининг таркибини тасдиқлаш. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
2. Жамиятнинг йиллик акциядорлар умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
3. Эълон қилинган акциялар сонини қисқартириш тўғрисида. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
4. Жамият уставига ўзгартишлар киритиш тўғрисида. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
5. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг юқори миқдорини белгилаш тўғрисида. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
6. «Акциядорларнинг умумий йиғилиши тўғрисида»ги Низомга ўзгартишни тасдиқлаш. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
7. «Кузатув кенгаши тўғрисида»ги Низомга ўзгартишни тасдиқлаш. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
8. «Ижроия органи тўғрисида»ги Низомга ўзгартишни тасдиқлаш. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
1. 3 кишидан иборат қуйидаги таркибдаги саноқ комиссияси тасдиқлансин:
- Уринбаев Б.Б.
-Кун тартибидаги масаласи бўйича маъруза 10 минутгача (саволларга жавоб бериш билан бирга); кун тартиби масаласи бўйича чиқиш 7 минутгача; выступления по вопросу повестки дня до 7 минут; батафсил чиқиш қилиш 5 минутдан кўп бўлмаган вақтда;
- Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши танафус билан 12.00 дан 14.20 гача ўтказилсин.
3. Жамият эълон қилинган акцияларнинг сонини 622 944 884 400 (Олти юз йигирма икки миллиард тўққиз юз қирқ тўрт миллион саккиз юз саксон тўрт минг тўрт юз) донадан 322 444 884 400 (уч юз йигирма икки миллиард тўрт юз қирқ тўрт миллион саккиз юз саксон тўрт минг тўрт юз)донагача қисқартирилсин ва Жамият уставига тегишли ўзгартиш киритилсин.
4. Жамият уставига ўзгартиш киритилсин. Тақдим қилинган Жамият уставига ўзгартишнинг лойихаси тасдиқлансин (Мазкур акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши баённомасига 1-сонли илова). Жамият Бош директори Махкамов Н.С.га Жамият уставига киритиладиган ўзгартишларни давлат рўйхатидан ўтказиш вазифаси юклатилсин ва ЎзР Адлия Вазирлигига хужжатлар топшириш санасига Евронинг миллий валютага нисбатан курси бўйича хорижий валютада 12 505 660 000 (ўн икки миллиард беш юз беш миллион олти юз олтмиш минг) сўм миқдори эквивалентида устав фондининг янги миқдори кўрсатилсин.
5. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг юқори миқдорини хар ойда ЎзР қонунчилиги билан ўрнатиладиган энг кам иш ҳақининг 200 (икки юз) бараваригача миқлорида белгилансин.
6. «Universal Sug’urta» АЖнинг Акциядорларнинг умумий йиғилиши тўғрисида»ги Низомга ўзгартиш мазкур баённомага 2-сонли иловасига мувофиқ тасдиқлансин.
7. «Universal Sug’urta» АЖ Кузатув кенгаши тўғрисида»ги Низомга ўзгартиш мазкур баённомага 3-сонли иловасига мувофиқ тасдиқлансин.ни тасдиқлаш.
8. «Universal Sug’urta» АЖ Ижроия органи тўғрисида»ги Низомга ўзгартиш мазкур баённомага 4-сонли иловасига мувофиқ тасдиқлансин.

Итоги голосования на Внеочередном общем собрании акционеров общества АО «Universal Sug’urta» от 09.12.2016 г.
Акционерное общество «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о принятых решениях и итогах голосования на Внеочередном общем собрании акционеров общества состоявшегося 09.12.2016 г.
1. Об утверждении состава Счетной комиссии. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
2. Определение порядка проведения внеочередного общего собрания акционеров Общества. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
3. Об уменьшении количества объявленных акций. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
4. О внесении изменений в Устав Общества. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
5. Об установлении предельных размеров выплачиваемых исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций. 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
6. Об утверждении изменений в «Положение об общем собрании акционеров». 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
7. Об утверждении изменений в «Положение о Наблюдательном совете». 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
8. Об утверждении изменений в «Положение об исполнительном органе». 84,02 1 050 766 000 000 0 0 0 0
1. Утвердить Счетную комиссию в количестве 3-х человек в следующем составе: - Арифходжаев М.Р. - Пучкова Л.Г. - Уринбаев Б.Б.
2. Утвердить предложенный порядок проведения внеочередного общего собрания акционеров Общества:
- заявки на выступления по вопросу повестки дня подаются в устной форме через Секретаря Собрания;
- внеочередное общее собрание акционеров Общества провести с перерывом: с 12.00 часов до 14.20 часов.
3. Сократить количество объявленных акций Общества с 622 944 884 400 (Шестьсот двадцать два миллиарда девятьсот сорок четыре миллиона восемьсот восемьдесят четыре тысячи четыреста) штук до 322 444 884 400 (Триста двадцать два миллиарда четыреста сорок четыре миллиона восемьсот восемьдесят четыре тысячи четыреста) штук и внести соответствующие изменения в Устав Общества.
4. Внести изменения в Устав Общества. Утвердить представленный проект изменений в Устав Общества (Приложение №1 к настоящему протоколу внеочередного общего собрания акционеров). Генеральному директору Общества Махкамову Н.С. поручить осуществить государственную регистрацию изменений, вносимых в Устав Общества, и указать эквивалент нового размера уставного фонда в размере 12 505 660 000 (Двенадцать миллиардов пятьсот пять миллионов шестьсот шестьдесят тысяч) сум в иностранной валюте по курсу Евро к национальной валюте, установленную на дату подачи документов в Министерство юстиции РУз.
5. Установить предельный размер выплачиваемых исполнительному органу Общества вознаграждений и компенсаций в размере до 200 (двухсот) минимальных размеров заработной платы, установленных законодательством РУз ежемесячно.
6. Утвердить изменения в «Положение об Общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta»», согласно Приложению №2 к настоящему Протоколу.
7. Утвердить изменения в «Положение о Наблюдательном совете АО «Universal Sug’urta»», согласно Приложению №3 к настоящему Протоколу.
8. Утвердить изменения в «Положение об Исполнительном органе АО «Universal Sug’urta»», согласно Приложению №4 к настоящему Протоколу.