«Universal Sug’rta» АЖ акционерларининг 2018 йил 16 февралдаги навбатдан ташқари умумий йиғилишида қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш натижалари
1. Акциядорлар навбатдан ташкари умумий йиғилишининг саноқ комиссиясининг аъзолари миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
2. Акциядорлар навбатдан ташкари умумий йиғилишининг регламентини тасдиқлаш 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
3. Акцияларнинг қўшимча чиқарилишини маъқуллаш тўғрисида. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
4. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг кўп миқдорларини белгилаш тўғрисида. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
5. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлаш. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
- Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилишини ўтказиш: соат 12.00 дан 13.30 гача.
3. Сармоядор - Sturgeon Central Asia Balanced Fund Ltd. учун умумий қиймати 8.200.000.000 (саккиз миллиард икки юз миллион) сўм бўлган акцияларни қўшимча чиқариш тўғрисидаги қарор маъқуллансин.
Жамиятнинг Кузатув Кенгашига сармоядор- Sturgeon Central Asia Balanced Fund Ltd. учун амалдаги қонун ҳужжатларида белгиланган тартибда акцияларни қўшимча чиқариш тўғрисида қарорни қабул қилиш юклатилсин
4. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг кўп миқдори хар ойда Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги билан белгиланган энг кам иш ҳақининг 200 (икки юз) бараваригача миқдорида уни ўзгартириш тўғрисидаги қарор қабул қилингунга қадар бўлган муддатга қадар қолдирилсин.

Итоги голосования по принятым на внеочередном общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» решениям 16 февраля 2018г.
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает об итогах голосования и решениях принятых на Внеочередном Общем собрании акционеров 16 февраля 2018 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
3. Об одобрении дополнительного выпуска акций. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
4. Об установлении предельных размеров выплачиваемых исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
5. Об утверждении организационной структуры общества. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
3. Одобрить решение о дополнительном выпуске акций на общую сумму 8 200 000 000 (Восемь миллиардов двести миллионов) сум для инвестора Sturgeon Central Asia Balanced Fund Ltd..
Поручить Наблюдательному совету Общества принятие решения о дополнительном выпуске акций для инвестора Sturgeon Central Asia Balanced Fund Ltd., в установленном действующим законодательством порядке.
4. Оставить предельный размер выплачиваемых исполнительному органу Общества вознаграждений и компенсаций в размере до 200 (двухсот) минимальных размеров заработной платы, установленных законодательством РУз ежемесячно на срок до принятия решения о его изменении.