Умумий йиғилишни ўтказиш санаси: 27.06.2025 й.
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 1 749 084 535 001
2. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш 100 1 749 084 535 001
3. Жамият томонидан сотиб олинган акцияларни бекор қилиш. 100 1 749 084 535 001
4. «Universal Sug’urta» АЖ устав фондини камайтириш. 100 1 749 084 535 001
5. Жамиятнинг фирма номини ўзгартириш 100 1 749 084 535 001
6. Филиаллар фаолиятини тугатиш 100 1 749 084 535 001
7. «Universal Sug’urta» АЖ уставига ўзгартириш киритиш йўли билан янги таҳрирдаги уставни тасдиқлаш. 100 1 749 084 535 001
8. «Universal Sug’urta» АЖ акцияларини чиқариш тўғрисидаги қарорга ўзгартириш киритиш ва акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорларга киритилаётган ўзгартиришлар матнини тасдиқлаш 100 1 749 084 535 001
1. Саноқ комиссияси аъзолар сони 3 (уч) кишидан иборат қуйидаги таркибда тасдиқлансин: Кец Т.В. Абдул-Ахадов А.А.. ва Богомолова Л.Р.
3. Жамият устав фондини камайтириш учун акциядорлардан сотиб олинган «Universal Sug’urta» AJ нинг 1 097 979 564 182 дона акциялари бекор қилинсин.
4. “Universal Sug’urta” AJга тегишли бўлган умумий номинал қиймати 10 979 795 641,82 сўм бўлган 1 097 979 564 182 дона эгасининг номи ёзилган ҳужжатсиз оддий акцияларни қисқартириш (бекор қилиш) йўли билан Жамият устав фонди 19 488 888 000 сўмдан 8 509 092 358,18 сўмга камайтирилсин.
850 909 235 818 дона эгасининг номи ёзилган ҳужжатсиз оддий акцияларга бўлинган 8 509 092 358,18 сўм миқдоридаги Жамият устав фондининг янги миқдори тасдиқлансин.
5. «Universal Sug’urta» Аksiyadorlik jamiyati фирма номи «Goodwill Capital» Аksiyadorlik jamiyatiга ўзгартирилсин ва Жамият уставига тегишли киритилсин.
Жамиятнинг ўзбек тилидаги тўлиқ фирма номи: «Goodwill Capital» аksiyadorlik jamiyati, қисқаририлган номи: «Goodwill Capital» AJ.
6. Ўзбекистон бўйича Жамиятнинг филиаллари, жумладан Тошкент шахар филиали, Қорақалпоғистон Республикасидаги филиал, Тошкент филояти филиали, Сирдарё вилояти филиали, Жиззах вилояти филиали, Самарқанд вилояти филиали, Бухоро вилояти филиали, Навоий вилояти филиали, Фарғона вилояти филиали, Андижон вилояти филиали, Наманган вилояти филиали, Қашқадарё вилояти филиали, Сурхондарё вилояти филиали и Хоразм вилояти филиали фаолияти тугатилсин ва Ўзбекистон Республикасининг амалдаги қонунчилигига мувофиқ уставга тегишли ўзгартиришлар киритилсин.
7. Жамиятнинг янги таҳрирдаги устави тасдиқлансин (Акциядорлар умумий йиғилишининг мазкур баённомасига 1-сонли илова).
Жамият ижроия органинга Жамиятнинг янги таҳрирдаги уставини давлат рўйхатидан ўтказиш, янги мухрни тайёрлашни ташкил қилиш, Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талабларига мувофиқ ўзгарган фаолият тури бўйича лозим даражада ҳисоботларни юритиш ва тақдим қилишни таъминлаш, суғурта фаолияти бўйича ҳисоботлани юритиш ва тақдим қилишни тўхтатиш, ўрнатилган тартибда суғурта захираларини бўшатиш юклатилсин.
8. Universal Sug’urta» AJ устав фондини камайтириш ва Жамият номига ўзгартириш киритиш мақсадида, 2014 йил 14 июль куни билан рўйхатдан ўтказилган да 2018 йил 14 март куни P0811-11-сон билан рўйхатдан ўтказилган P0811-7-сонли ўтказилган янги акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарор, 2014 йил 22 авгут куни P0811-8-сон билан рўйхатдан ўтказилган қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарор, 2016 йил 5 апрель куни P0811-9-сон билан рўйхатдан ўтказилган қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарор, 2018 йил 14 март куни P0811-11-сон билан рўйхатдан ўтказилган қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарор ва 2019 йил 28 декабр куни P0811-12-сон билан рўйхатдан ўтказилган қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорларга ўзгартириш киритилсин.
Мазкур қарорга 2- сонли Иловаларга мувофиқ, «Universal Sug’urta» AJнинг янги акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорга киритилаётган ўзгартиришлар матни тасдиқлансин (2014 йил 14 июль куни P0811-7-сонли), қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорга киритилаётган ўзгартиришлар матни тасдиқлансин (2014 йил 22 август куни P0811-8-сонли), қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорга киритилаётган ўзгартиришлар матни тасдиқлансин (2016 йил 5 апрель куни P0811-9-сонли), қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорга киритилаётган ўзгартиришлар матни тасдиқлансин (2018 йил 14 март куни P0811-11-сонли) ва қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорга киритилаётган ўзгартиришлар матни тасдиқлансин (2019 йил 28 декабр куни P0811-12-сонли).

Дата проведения общего собрания: 27.06.2025 г.
1. Об утверждении количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 1 749 084 535 001
2. Об утверждении регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 1 749 084 535 001
3. Об аннулировании приобретенных акций Обществом. 100 1 749 084 535 001
4. Об уменьшении уставного фонда АО «Universal Sug’urta». 100 1 749 084 535 001
5. Об изменении фирменного наименования Общества. 100 1 749 084 535 001
6. О прекращении деятельности филиалов. 100 1 749 084 535 001
7. Об утверждение устава в новой редакции путем внесения изменений в устав АО «Universal Sug’urta». 100 1 749 084 535 001
8. О внесении изменений в решения о выпусках акций АО «Universal Sug’urta» и утверждение текста изменений в решениях о выпусках. 100 1 749 084 535 001
3. Аннулировать 1 097 979 564 182 штук акций АО «Universal Sug’urta», приобретенных у акционеров для уменьшения уставного фонда Общества.
4. Уменьшить уставной фонд Общества с 19 488 888 000 сум до 8 509 092 358,18 сум путём аннулирования приобретенных Обществом 1 097 979 564 182 штук простых именных бездокументарных акций с общей номинальной стоимостью 10 979 795 641,82 сум.
Утвердить новый размер уставного фонда Общества в размере 8 509 092 358,18 сум, разделенный на 850 909 235 818 штук простых именных бездокументарных акций.
5. Сменить фирменное наименование акционерного общества «Universal Sug’urta» на акционерное общество «Goodwill Capital» и внести соответствующие изменения в устав Общества.
Полное фирменное наименование Общества на узбекском языке: «Goodwill Capital» аksiyadorlik jamiyati, сокращенное: «Goodwill Capital» AJ.
6. Прекратить деятельность филиалов Общества по Узбекистану в частности: Ташкентский городской филиал, филиал в Республике Каракалпакстан, Ташкентский областной филиал, Сырдарьинский областной филиал, Джизакский областной филиал, Самаркандский областной филиал, Бухарский областной филиал, Навоийский областной филиал, Ферганский областной филиал, Андижанский областной филиал, Наманганский областной филиал, Кашкадарьинский областной филиал, Сурхандарьинский областной филиал и Хорезмский областной филиал и внести соответствующие изменения в устав, в соответствии с действующим законодательством Республики Узбекистан.
7. Утвердить Устав Общества в новой редакции (Приложение №1 к настоящему протоколу общего собрания акционеров).
Исполнительному органу Общества поручить осуществить государственную регистрацию устава Общества в новой редакции, организовать изготовление новой печати, обеспечить надлежащее ведение и предоставление отчётности в соответствии с измененным видом деятельности в соответствии с требованиями законодательства Республики Узбекистан, а также прекратить ведение и сдачу отчётности по страховой деятельности и освободить страховые резервы в установленном порядке.
8. В целях уменьшения уставного фонда АО «Universal Sug’urta» и внесения изменения в наименование Общества внести изменения в ранее зарегистрированные: Решение о новом выпуске акций за номером №P0811-7 от 14 июля 2014 года, решение о дополнительном выпуске акций за номером №P0811-8 от 22 августа 2014 года, решение о дополнительном выпуске акций за номером №P0811-9 от 05 апреля 2016 года, решение о дополнительном выпуске акций за номером №P0811-11 от 14 марта 2018 года и решение о дополнительном выпуске акций за номером №P0811-12 от 28 декабря 2019 года.
Утвердить текст изменений в Решение о новом выпуске акций (№P0811-7 от 14 июля 2014 года), решение о дополнительном выпуске акций (№P0811-8 от 22 августа 2014 года), решение о дополнительном выпуске акций (№P0811-9 от 05 апреля 2016 года), решение о дополнительном выпуске акций (№P0811-11 от 14 марта 2018 года) и решение о дополнительном выпуске акций (№P0811-12 от 28 декабря 2019 года), согласно Приложению № 2 к данному решению.