Умумий йиғилишни ўтказиш санаси: 01.05.2026 й.
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 850 909 000 000
2. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш 100 850 909 000 000
3. Дебитор қарздорликни хисобдан чиқариш тўғрисида. 100 850 909 000 000
4. Жамиятни ихтиёрий тугатиш тўғрисида. 100 850 909 000 000
5. Тугатиш комиссиясини тайинлаш тўғрисида. 100 850 909 000 000
6. Тугатиш комиссияси раисини тайинлаш тўғрисида. 100 850 909 000 000
7. Тугатиш комиссиясига хақ тулаш тўғрисида. 100 850 909 000 000
8. Тугатиш муддатини тасдиқлаш тўғрисида. 100 850 909 000 000
9. Кредиторларни хабардор қилиш тартиби, мурожаатларни қабул қилиш жойи ва муддати тўғрисида. 100 850 909 000 000
10. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларига хақ тулашни бекор қилиш тўғрисида. 100 850 909 000 000
1. Саноқ комиссияси аъзолар сони 3 (уч) кишидан иборат қуйидаги таркибда тасдиқлансин: Кец Т.В. Абдул-Ахадов А.А. ва Богомолова Л.Р.
3. Мазкур Баённомага 1-сонли Иловада баён қилинган рўйхатга асосан Жамиятнинг дебитор қарздорлиги ўрнатилган тартибда ҳисобдан чиқарилсин.
4. Жамиятни ихтиёрий тугатиш тўғрисида:
Жамиятнинг тўлиқ номи:
Ўзбек тилида: «Goodwill Capital» аksiyadorlik jamiyati.
Рус тилида: акционерное общество «Goodwill Capital».
Инглиз тилида: «Goodwill Capital» Joint-Stock.
Жамиятнинг қисқа номи:
Ўзбек тилида: «Goodwill Capital» AJ.
Рус тилида: АО «Goodwill Capital».
Инглиз тилида: «Goodwill Capital» JS.
СТИР: 200 811 765;
Почта манзили: Ўзбекистон Республикаси, Тошкент шахри, Мирзо-Улуғбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уй.
Жамиятни тугатишга сабаб Жамият фаолиятини келгусида амалга оширишнинг иқтисодий мақсадга мувофиқ эмаслиги бўлади.
Тугатиш Тадбиркорлик субъектларини ихтиёрий тугатиш ва уларнинг фаолиятини тўхтатиш тўғрисидаги Низомга мувофиқ амалга оширилсин (21.08.2019 йилдаги 704- сонли ЎзРВМнинг Қарорига 1-сонли Илова
5. 1. Жамиятни ихтиёрий тугатиш тартибини амалга ошириш учун қуйидаги таркибда тугатиш комиссияси тайинлансин:
MATYAKUBOVA ZAMIRA KARIMBAYEVNA
ID карта AD 4005330 IIV 26266 томонидан 19.07.2023 йилда берилган. ЖШШИР: 41804820190021
телефон: +99890 974 24 67,
e-mail: mzamira@gmail.com
KETS TATYANA VLADIMIROVNA
ID карта AD 1591260 IIV 26277 томонидан 27.07.2022 йилда берилган ЖШШИР: 41407870290022
телефон: +99899 505 65 65,
e-mail: kec.tanya@mail.ru
BOGOMOLOVA LIYA RINATOVNA
ID карта АЕ 3806194 IIV 26266 томонидан 16.08.2025 йилда берилган. ЖШШИР: 42205800190010
телефон: +99890 903 82 63,
e-mail: info@uns.uz
2. Тугатиш комиссиясига Жамиятни тугатиш тартиби билан боғлиқ барча харакатларни амалга ошириш бўйича ваколатлар юклатилсин.
6. Matyakubova Zamira Karimbayevnaни Тугатиш комиссиясини раиси этиб тайинлансин. Тугатиш комиссиясини раисига комиссия ишини ташкил этиш, йиғилишларни чақириш ва ўтказиш, шунингдек Жамиятни тугатиш тартиби билан боғлиқ хужжатларни имзолаш хуқуқи берилсин.
7. Тугатиш комиссияси аъзоларига қуйидаги миқдорда ҳақ тўлаш тасдиқлансин: Matyakubova Zamira Karimbayevna — 28 410 000 (йигирма саккиз миллион тўрт юз ўн минг) сўм;
Kets Tatyana Vladimirovna — 15 910 000 (ўн беш миллион тўққиз юз ўн минг) сўм;
Bogomolova Liya Rinatovna — 8 523 000 (саккиз миллион беш юз йигирма уч минг) сўм.
Тугатиш комиссияси аъзоларига ҳақ тўлаш жамият тугатилаётган даврда жамиятнинг банк ҳисобварақларидаги маблағлари ҳисобидан ҳар ойда амалга оширилиши белгилансин.
8. Жамиятни ихтиёрий тугатиш тартибини амалга ошириш муддатини - рўйхатдан ўтказувчи органни ихтиёрий тугатиш тўғрисида қабул қилинган қарор тўғрисида хабардор қилган кундан бошлаб 6 (олти) ойдан кўп бўлмаган муддат белгилансин.
9. Қуйидаги Жамият кредиторларини хабардор қилиш тартиби тасдиқлансин: Қонун ҳужжатларида белгиланган тартибда Жамиятни тугатиш тўғрисида расмий эълонни нашр қилиш йўли билан;
Кредиторлар талабларини қабул қилиш жойи белгилансин: Ўзбекистон Республикаси, Тошкент шахри, Мирзо-Улуғбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уй, телефон +99890 974 24 67 e-mail info@uns.uz.
Кредиторлар талабларини тақдим этиш муддати тугатиш тўғрисидаги хабар эълон қилинган кундан бошлаб 2 (икки) ой кам бўлмаган муддат қилиб белгилансин.
10. Жамият Кузатув кенгаши аъзоларига ҳақ тўлаш ушбу қарор қабул қилинган кундан бошлаб тўхтатилсин.

Дата проведения общего собрания: 01.05.2026 г.
1. Об утверждении количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 850 909 000 000
2. Об утверждении регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 850 909 000 000
3. О списании дебиторской задолженности 100 850 909 000 000
4. О добровольной ликвидации Общества 100 850 909 000 000
5. О назначении ликвидационной комиссии 100 850 909 000 000
6. О назначении председателя ликвидационной комиссии 100 850 909 000 000
7. О вознаграждении ликвидационной комиссии 100 850 909 000 000
8. Об утверждении срока ликвидации 100 850 909 000 000
9. Об утверждении срока ликвидации 100 850 909 000 000
10. Об отмене выплаты вознаграждения членам Наблюдательного совета Общества 100 850 909 000 000
3. Списать дебиторскую задолженность Общества согласно перечню, указанному в Приложении № 1 к настоящему Протоколу, в установленном порядке.
4. 4. О добровольной ликвидации Общества :
Полное наименование Общества:
На узбекском языке: «Goodwill Capital» аksiyadorlik jamiyati.
На русском языке: акционерное общество «Goodwill Capital».
На английском языке: «Goodwill Capital» Joint-Stock.
Сокращенное наименование общества:
На узбекском языке: «Goodwill Capital» AJ.
На русском языке: АО «Goodwill Capital».
На английском языке: «Goodwill Capital» JS.
ИНН: 200 811 765;
Почтовый адрес: Республика Узбекистан, город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Буюк Ипак Йули дом 218-220.
Причина ликвидации Общества экономическая нецелесообразность дальнейшего ведения деятельности Общества.
Ликвидацию провести в соответствии с Положением о порядке добровольной ликвидации субъектов предпринимательства и прекращения их деятельности (Приложение N 1 к Постановлению КМ РУз от 21.08.2019 г. N 704).
5. 1. В целях проведения процедуры добровольной ликвидации Общества назначить ликвидационную комиссию в следующем составе:
MATYAKUBOVA ZAMIRA KARIMBAYEVNA
ID карта AD 4005330 выдан IIV 26266 от 19.07.2023 г.
ПИНФЛ: 41804820190021
телефон: +99890 974 24 67,
e-mail: mzamira@gmail.com
KETS TATYANA VLADIMIROVNA
ID карта AD 1591260 выдан IIV 26277 от 27.07.2022 г.
ПИНФЛ: 41407870290022
телефон: +99899 505 65 65,
e-mail: kec.tanya@mail.ru
BOGOMOLOVA LIYA RINATOVNA
ID карта АЕ 3806194 выдан IIV 26266 от 16.08.2025 г.
ПИНФЛ: 42205800190010
телефон: +99890 903 82 63,
e-mail: info@uns.uz
2. Возложить на ликвидационную комиссию полномочия по осуществлению всех действий, связанных с процедурой ликвидации Общества.
6. Назначить председателем ликвидационной комиссии Matyakubova Zamira Karimbayevna.
Наделить председателя ликвидационной комиссии правом организовывать работу комиссии, созывать и проводить заседания, а также подписывать документы, связанные с процедурой ликвидации Общества.
7. Утвердить вознаграждение членам ликвидационной комиссии в следующих размерах:
Matyakubova Zamira Karimbayevna — 28 410 000 (двадцать восемь миллионов четыреста десять тысяч) сум;
Kets Tatyana Vladimirovna — 15 910 000 (пятнадцать миллионов девятьсот десять тысяч) сум;
Bogomolova Liya Rinatovna — 8 523 000 (восемь миллионов пятьсот двадцать три тысячи) сум.
Установить, что выплата вознаграждения членам ликвидационной комиссии осуществляется ежемесячно денежными средствами за счет денежных средств, находящихся на банковских счетах Общества, в течение периода проведения процедуры ликвидации Общества.
8. Установить срок проведения процедуры добровольной ликвидации Общества — не более 6 (шести) месяцев с даты уведомления регистрирующего органа о принятом решении о добровольной ликвидации.
9. Утвердить следующий порядок уведомления кредиторов Общества: путем публикации официального объявления о ликвидации Общества в установленном законодательством порядке;
Определить место приема требований кредиторов: Республика Узбекистан, город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Буюк Ипак Йули дом 218-220, телефон +99890 974 24 67 e-mail info@uns.uz.
Установить срок предъявления требований кредиторов — не менее 2 (двух) месяцев с даты публикации уведомления о ликвидации.
10. Прекратить выплату вознаграждения членам Наблюдательного совета Общества с даты принятия настоящего решения. Установить, что начисление и выплата вознаграждения не производятся в период процедуры ликвидации Общества.